جرم گیری دندان

6
مقالات بلاگ
بدون دیدگاه

جرم گیری دندان :

دندان‌ها را به وسیله روش ها و ابزارهای پزشکی از جرم پاکسازی می نماید. همچنین جرم گیری دندان به وسیله دستگاه فراصوت که به انجام جرم گیری کمک می‌کند نیز انجام می شود. جرم گیری سطح دندان را تمیز می کند و زبری ها و برجستگی های دندان را برطرف می نماید. جرم گیری مرحله ای قبل از سفید کردن دندان ها می باشد.

مزیت ها و نکات درباره جرم گیری :

با از بین بردن جرم دندان ها از پوسیدگی دندان ها به صورت چشم گیری می توان جاوگیری نمود.جرم گیری همچنین موجوب بهبود یافتن نورم و التهاب لثه می شود و اجازه نمی دهد که این مشکل به بیماری های لثه تبدیل شود. اما این فواید جرم گیری دندان تا زمانی تداوم پیدا می کنند که اجازه ندهیم دوباره جرم روی دندان ایجاد شود. بعضی افراد که نکات بهداشتی برای دهان و دندان های شان را رعایت نکنند، به صورت مداوم به جرم گیری دندان نیاز پیدا می کنند.

 

 

 

جرم گیری با ایرفلو:

ایرفلو:

نوعی دستگاه جرم گیری است. روش کار این دستگاه این است که پودر را با فشار آب روی جرم دندان ها پرتاب می کند.در این روش جرم ها این گونه از دندان جدا می شوند. امروزه ایرفلو یکی از بهترین روش ها برای جرم گیری و سفید کردن دندان است. این روش هیچ دردی را در دندان موجب نمی شود و به دندان آسیبی وارد نمی کند.

فراموش نکنید که هر شش ماه یک بار برای معاینه و جرم گیری دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که لکه های عمیقی روی دندان شما باشد و حجم جرم و تارتار روی دندان سنگین باشد، توصیه می شود که از هر دو روش تمیز کردن دندان یعنی اسکیلینگ و پالیش به همراه ایرفلو برای تمیز کردن دندان ها استفاده شود.

آیا جرم گیری خطری دارد؟

خیلی ها فکر می کنند که جرم گیری مینای دندان‌ ها را از بین می‌برند و موجب پوسیدگی‌ دندان ها می شود.اما جرم دندان ها برای لثه ها مضر است و موجب جمع شدن میکروب‌ می شود. به همین دلیل جرم برای دندان ها مضر است نه جرم گیری.

 

جرم گیری دندان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست