اوردنچر یا ایمپلنت

تفاوت اوردنچر با ایمپلنت | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران
مقالات
بدون دیدگاه

اوردنچر overdenture  یا ایمپلنت؟
اوردنچر چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت دارد؟
در گذشته زمانی که فردی دندان های خود را از دست می داد، بهترین پیشنهاد دندانپزشک قرار دادن دندان مصنوعی یا همان اوردنچر overdenture بود. با پیشرفت علم دندانپزشکی ایمپلنت جایگزین دندان مصنوعی شد. امروزه با توجه به اینکه هزینه های ایمپلنت بسیار زیاد است، افرادی که اوردنچر دارند می توانید پروتز متحرک را بر پایه ایمپلنت تغییر دهند و با قرار دادن حداکثر 4 پایه ایمپلنت اوردنچر را به ایمپلنت، تبدیل کنید.

برای مشاوره رایگان تبدیل دندان مصنوعی به دائمی توسط دکتر بیرنگ تماس بگیرید

تبدیل دندان مصنوعی به ثابت با استفاده از ایمپلنت یکی از راههای رهایی از دندان مصنوعی است که بسیاری از افراد برای متحرک بودن و مراقبت کردن از آن خسته شده اند. در این مقاله می خواهیم بدانیم اوردنچر یا ایمپلنت، آیا امکان تبدیل پروتز مصنوعی به پروتز ثابت است یا نه؟ دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت در تهران با کاشت پایه ایمپلنت به روش all on 4 دندان مصنوعی شما را به ثابت در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت تبدیل می کند. با ما همراه باشید.

اوردنچر چیست؟

اوردنچر overdenture، در واقع همان دندان مصنوعی یا پروتز متحرک است که معمولاً هر وقت خواستید می توانید آن را از دهان خارج کنید مراقبت از آن زیاد است و بعد از مصرف مواد غذایی باید با بیرون آوردن آن را تمیز کنید ورعایت بهداشت دهان و دندان با وجود اوردنچر سخت است.

کاشت دندان به روش اوردنچرoverdenture

امروزه یکی از بهترین جایگزین دندان از دست رفته ایمپلنت دندان یک روزه است. برای افرادی که قبلا از دندان مصنوعی برای دندان از دست رفته شان استفاده کرده اند نیز کاربرد دارد. کاشت دندان به روش اوردنچر یک جایگزین بصرفه و دائمی برای بیمارانی است که از دندان مصنوعی و پروتز متحرک خسته شده اند.

کاشت دندان به روش اوردنچر همان دندان مصنوعی است که بوسیله پایه ایمپلنت یا ریشه عصب کشی شده خود فرد در فک بالا و پایین ثابت شده است تا پروتز متحرک را به پروتز ثابت تبدیل کنند.

معمولا مهمترین عامل تعیین کننده برای قرار دادن تعداد پایه ایمپلنت در فک بیمار میزان استخوان باقی مانده در فکسین بیمار است که با توجه به اینکه بیمار از دندان مصنوعی استفاده کرده است باید تحلیل استخوان فک را بررسی کنیم و با توجه به آن پایه های ایمپلنت را در فک بیمار قرار دهیم تا دندان مصنوعی را به دندان ثابت تبدیل کنیم.

کاشت دندان به روش اوردنچر را نیز به عنوان اوردنچر متکی بر ایمپلنت نیز می شناسند، چون که دندان مصنوعی را بر پایه ایمپلنت ثابت می کنند و مزایای زیادی نسبت به پروتز متحرک دارد.

مزایای اوردنچر بر پایه ایمپلنت

اوردنچر مزایای زیادی دارد که مهمترین مزایای اوردنچر بر پایه ایمپلنت عبارتند از:

  1. یکی از مشکلات دندان مصنوعی لق خوردن آن است که با توجه به اینکه اوردنچر را بر پایه ایمپلنت گذاشته می شود این مشکل رفع می شود.
  2. با وجود پروتز متحرک در دهان مشکل گفتاری وجود دارد، ولی با ثابت کردن اوردنچر در دهان بیمار بر پایه ایمپلنت مشکل تکلم او رفع می شود.
  3. قرار دادن اوردنچر بر پایه ایمپلنت باعث می شود که زیبایی به دهان بیمار برگردد، زیرا دندان ها بصورت ثابت بر روی فک بیمار فیت می شوند و طبیعی جلوه می کنند.
  4. مراقبت و نگهداری و رعایت بهداشت دهان و دندان از اوردنچر بر پایه ایمپلنت راحتتر از  پروتز مصنوعی است.

تفاوت اوردنچر با ایمپلنت

همانطور که گفته شد، اوردنچر به ایمپلنت بستگی دارد، اما بین اوردنچر و ایمپلنت تفاوت وجود دارد. در روش ایمپلنت، هر تاج دندان باید با پیچ مخصوص یا همان پایه ایمپلنت داخل فک محکم می شوند، اما بسته به انواع اوردنچر، ممکن است دندان مصنوعی مانند ایمپلنت به طور دائم به استخوان فک متصل شود.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت در مقایسه با پروتزهای سنتی یا پروتزهای متحرک،  تفاوت های زیادی دارند. اوردنچر بسیار قوی تر از دندان های مصنوعی هستند. اوردنچر بر پایه ایمپلنت  کار جویدن غذا را برای شما آسان تر می کند. اوردنچر یکی از درمان های دندانپزشکی زیبایی و اصلاح لبخند است و کلاً برای افرادی که دندان‌هایشان کاملاً پوسیده شده است و دندهای خود را از دست داده اند بسیار مناسب است.

قیمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت

یکی از مواردی که افراد را از کاشت دندان و ایمپلنت منصرف می کند هزینه ایمپلنت دندان است. بیمارانی که در واقع نمی توانند هزینه درمان با ایمپلنت را پرداخت کنند می توانند از روش اوردنچر بر پایه ایمپلنت استفاده کنند.

قیمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت مقرون بصرفه تر از کاشت ایمپلنت برای کل فک بیمار است. استفاده کردن از کاشت دندان به روش اوردنچر در کنار بسیاری از درمان های دندانپزشکی به صرفه تر است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی