ایمپلنت دیجیتال دندان در شمال تهران

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال
1,975
مقالات بلاگ
2 دیدگاه

کلینیک دندانپزشکی دکتر بیرنگ یکی از بهترین مراکز ایمپلنت دیجیتال دندان در تهران می باشد. ایمپلنت دیجیتال با استفاده از مدل سازی کامپیوتری که به صورت سه بعدی نیز است، شرایط دندان و لثه بیمار را بررسی می‌کند.

پس از این بررسی‌ها، متخصص اطلاعاتی درباره استخوان فک بیمار و رشته‌های عصبی ناحیه اطراف بدست می‌آورد. اطلاعات بدست آمده این امکان را ایجاد می‌کند که برای انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران کمترین میزان برش در فک ایجاد شود. با ما همراه باشید تا در این مقاله بیشتر در مورد کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتال اطلاعات کسب کنید.

مشاوره رایگان ایمپلنت دیجیتال

روش انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران

جهت انجام ایمپلنت دیجیتال در قدم اول لازم است که یک رادیوگرافی سی بی سی تی (cbct) از فک داشته باشیم.  اگر ما بخواهیم ایمپلنت دیجیتال کار کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟!

دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران می‌گوید:


ما برای اینکه بتوانیم یک ایمپلنت‌گذاری دقیق در نواحی لثه بصورت درست انجام دهیم؛ به جای استفاده از کیت‌های ایمپلنت عادی؛ از کیت‌های ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌کنیم.

مشاوره رایگان ایمپلنت دیجیتال دندان در شمال تهران | دکتر احسان بیرنگ


کیت‌های ایمپلنت دیجیتال بعضاً قطعات بیشتری دارند. توالی دریل‌ها نیز بیشتر است. در نتیجه دقت نظر بیشتری برای انجام ایمپلنت دیجیتال لازم دارند. حتی شکل و شمایل این دریل‌ها با دریل‌های کیت‌های عادی متفاوت است. حالا این‌ها کجا کاربرد دارد؟

ما با استفاده از راهنماهای جراحی که اصطلاحاً به آن سرجیکال‌ گاید (Surgical guide) می‌گوییم. در انگلیسی به معنای راهنمای جراحی است عملیات آماده سازی را انجام می دهیم.

ما با استفاده از این سرجیکال‌ گایدهایی که تهیه می‌کنیم مبادرت به ایمپلنت‌گذاری دیجیتال می‌کنیم. یعنی زمانی که راهنمای جراحی آماده شد؛ این را که مثل یک شابلون در کارهای هندسی است روی فک بیمار قرار می‌دهیم.

سپس با استفاده از دریل‌های ‌دیجیتال ما می‌دانیم که دقیقاً کدام نواحی را می‌بایست دریل کرد و استخوان فک را بتراشیم و آماده‌سازی کنیم. در نتیجه دست ما از لحاظ چهار بعدی دقت کافی را خواهد داشت و با حداکثر دقت می‌توانیم این آماده‌سازی را انجام دهیم.

ایمپلنت دیجیتال دندان در زعفرانیه تهران | دکتر احسان بیرنگ

ما با دقت بالا محل قرارگیری ایمپلنت را دریل می‌کنیم و استوانه‌ای ایجاد می‌شود که ایمپلنت از این‌طرف وارد استخوان می‌شود و بسیار دقیق استخوان فک را آماده می‌کند. اما دوستان این‌ها مستلزم این است که دقیقاً ما تمام مراحل را درست طی کنیم.

این راهنمای جراحی‌مان را درست طراحی کنیم و درست بسازیم؛ با ماده‌ی درست که تغییر ابعادی ندهد ساخته و پرداخته کنیم.

پس اگر بپرسند که آیا ایمپلنت دیجیتال می‌تواند دارای خطا باشد؟ بله خطاهای بسیار فاحشی می‌تواند داشته باشد؛ اما اگر درست انجام شودو با دقت بالا و اصول دقیق مهندسی و پزشکی همراه باشد بسیار دقیق و سریع و کارا خواهد بود.  

در صورت نیاز به مشاوره در حوزه کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال و کاشت دندان فوری در تهران می‌توانید با ما در مرکز ایمپلنت و کاشت دندان دکتر احسان بیرنگ در تماس باشید.

تبدیل دندان مصنوعی متحرک به ثابت با استفاده از ایمپلنت دیجیتال در تهران

یکی از مشکلات دندان مصنوعی متحرک، جابه جا کردن آن، لق شدن در اثر مرور زمان و تحلیل رفتن استخوان فک بیمار می باشد، تا جاییکه باید به اصطلاح دست دندان را بر اساس شرایط جدید استخوانی مجددا ساخت.
بر این اساس و با توجه به این محدودیت ها، با استفاده از سیستم ایمپلنت دیجیتال و قراردادن تعدادی پایه ایمپلنت در استخوان فک ، می توان دست دندان متحرک را به ثابت تبدیل نمود.

تبدیل دندان مصنوعی به ثابت با استفاده از ایمپلنت دیجیتال

در این حالت بیمار در کل شبانه روز به راحتی می‌تواند از دندان مصنوعی استفاده کند.
وجود ایمپلنت داخل فک بیمار،مانع از تحلیل استخوان فک می شود و بستری مناسب برای قرار گرفتن دست دندان متحرک یا همان اوردنچر متحرک بر روی ایمپلنت های کاشته شده خواهد بود.

این نوع ایمپلنت دیجیتال را میتوان در یک جلسه با استفاده از سیستم های پیشرفته دیجیتالی انجام داد و شما در مرکز VIP  کاشت ایمپلنت دیجیتال دکتر احسان بیرنگ می توانید به راحتی این نوع درمان را دریافت نمایید.

 

مزایای ایمپلنت دیجیتال در تهران

از مزایای ایمپلنت دیجیتال در تهران توسط دکتر احسان بیرنگ می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • از آنجایی که برش بسیار کم صورت می‌گیرد، خونریزی مانند ایمپلنت به روش سنتی نخواهد بوذ.
 • خونریزی در ایمپلنت دیجیتال بسیار کم است و دوره نقاهت به راحتی سپری می‌گردد.
 • همان روز جراحی دندان به صورت موقتی بر روی کاشت قرار داده می‌شود.
 • پس از مدت زمان بسیار کوتاه تاج اصلی آماده شده و قرار داده می‌شود.
 • روش ایمپلنت دیجیتال بدون بخیه انجام می‌گیرد.

مزایای ایمپلنت دیجیتال در تهران توسط دکتر بیرنگ متخصص کاشت دندان به روش دیجیتال

مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال

مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران توسط دکتر بیرنگ به این صورت است که قطعاتی که در کاشت ایمپلنت دیجیتال به کار می‌رود مانند ایمپلنت عادی یا به روش سنتی است.

جنس پایه از تیتانیوم بوده که با استخوان فک سازگار است و مدتی طول می‌کشد تا جوش بخورد. این پایه همان نقش ریشه دندان را برعهده خواهد داشت و ماندگار است.

پس همانطور که گفتیم، مانند ایمپلنت عادی، با جراحی پایه ایمپلنت را در استخوان فک قرار می‌دهند. تفاوت ایمپلنت دیجیتال در این است که دیگر برش عمیق در لثه ایجاد نشده و تنها یک برش کوچک ایجاد می‌شود.

این برش آنقدر دقت بالایی دارد که نیاز به بخیه نیز ندارد. سپس تاج دندان روی پایه سوار می‌شود. هزینه ایمپلنت دیجیتال نسبت به عادی بیشتر می‎‌باشد اما پروتز دندان با تکنولوژی به روز و با دقت بسیار بالا طراحی و ساخته می‌شود. برای اطلاع از عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت می توانید با شماره 02126355429 تماس بگیرید.

 

مشاوره رایگان کاشت دندان به روش دیجیتال در تهران توسط دکتر بیرنگ

All on4 – All on 6 جزو جدیدترین تکنیک‌های ایمپلنت دیجیتال در تهران هستند که با استفاده از آنها می‌توان کاشت کلیه دندان‌های از دست رفته روی یک فک با استفاده از کاشت ۴ یا 6 ایمپلنت انجام داد از این رو به این سیستم All on 4 و All on 6 گفته می‌شود.
پس از کاشت ۴ الی ۶ ایمپلنت روی هر فک می‌توان تعداد ۱۰ الی ۱۲ عدد دندان روی ایمپلنت‌ها سوار نمود. با استفاده از این تکنیک می‌توان هزینه‌های کاشت ایمپلنت را کاهش داد و با هزینه‌ای ارزان‌تر و به صرفه‌تر کاشت ایمپلنت را انجام داد.
این سیستم کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال که در مرکز ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ انجام می‌شود در سریع‌ترین حالت و کمترین میزان درد و خونریزی انجام می‌شود و شما پس از کاشت، می‌توانید زیبایی دندان‌های دائمی را داشته باشید و بدون مشکل، جویدن غذا را انجام دهید.

ایمپلنت All on 4 و All on 6 برای چه کسانی مناسب است؟

۱- این سیستم کاشت برای افرادی که بی‌دندانی کامل دارند یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اند مناسب است.
۲- بیماران مبتلا به پریودنتال شدید که باعث لق شدن دندان‌های آنها شده و دچار تحلیل استخوان هستند و به بی‌دندانی رسیده‌اند.
3- برای بیمارانی که از حجم استخوان مناسبی برای کاشت ۴ یا ۶ عدد ایمپلنت برخوردار هستند.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال

تفاوت بین ایمپلنت All on 4 و All on 6 چیست؟

اصولاً بیمارانی که استخوان کافی در ناحیه عقبی برای پشتیبانی از ایمپلنت‌های اضافی ندارند، All on 4 مناسب‌تر است و از نظر هزینه هم مقرون به‌صرفه و ارزان‌تر خواهد بود.
در صورتیکه بیمار دارای استخوان کافی در ناحیه پشتی و عقبی فک باشد و یا بیماران جوان‌تر باشند، برای حمایت بهتر پروتز می‌توان از کاشت ۶ عدد ایمپلنت استفاده نمود. در این حالت عملکرد پروتز دندانی هم مناسب‌تر خواهد بود.
اگر شما بیمار عزیز در شهر تهران و حتی شهرستان‌ها از بی‌دندانی کامل و عدم توان جویدن غذا رنج می‌برید ما در مطب فوق تخصصی کاشت دندان به روش دیجیتال دکتر بیرنگ به شما استفاده از سیستم All on 4, All on 6 و یا حتی تبدیل دندان مصنوعی متحرک به ثابت را پیشنهاد می‌کنیم.
شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کمترین درد و خونریزی مثل گذشته از لبخند خود لذت ببرید و مشکلی در جویدن غذا نداشته باشید.

روند درمان این ایمپلنت در شهر تهران به این شکل است که شما می‌توانید با مراجعه به مطب دکتر بیرنگ و معاینه حضوری از نوع طرح درمان خود مطلع شوید، در ادامه با گرفتن یک عکس دندان CBCT و داشتن اطلاعات فک و دهان شما و همچنین اسکن سه بعدی دهان شما، طراحی ایمپلنت  پروتزهای ثابت و موقت شما انجام می‌شود و راهنمای جراحی مختصص به فک شما طراحی و تولید می‌گردد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال

در مراجعه بعدی به مرکز ما، کلیه مراحل مربوط به کاشت ایمپلنت دیجیتال در یک جلسه انجام می‌شود و در پایان به شما پروتز موقت PMMA داده می‌شود و شما به راحتی می‌توانید کارهای روزانه و جویدن و صحبت کردن را داشته باشید پس از ۲ الی ۳ ماه از کاشت ایمپلنت و جوش خوردن آن با فک و استخوان‌ها در جلسه نهایی پروتز ثابت شما با پروتز موقت جا‌به‌جا خواهد شد و سال‌ها می‌توانید از لبخند خود لذت ببرید.

کلیه مراحل اسکن سه بعدی، طراحی دیجیتال لبخند و طراحی گاید سرجری، تولید پروتزهای ثابت و متحرک توسط تیم حرفه‌ای و با تجربه دکتر احسان بیرنگ در لابراتور اختصاصی این مرکز انجام می‌شود.

روند درمانی دیجیتال ایمپلنتولوژی در مطب دکتر احسان بیرنگ در تهران

به کارگیری فناوری پیشرفته در تشخیص، برنامه‌ریزی درمان و ارائه طرح کاربردی در کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی یکی از مواردی است که ما در مرکز فوق تخصصی ایمپلنت و کاشت دندان در تهران دنبال می‌کنیم.

به کارگیری فناوری‌های پیشرفته دیجیتال در دندانپزشکی و خصوصاً کاشت ایمپلنت در سال‌های اخیر نفوذ چشم‌گیری داشته است. ولی حدوداً 34 درصد از دندانپزشکان از این پیشرفت‌ها در درمان ایمپلنت استفاده می‌کنند.
البته این پیشرفت‌ها در حوزه دندانپزشکی و ایمپلنتولوژی دیجیتال روزبه‌روز در حال به‌روزرسانی است. روش‌های جدید کاشت ایمپلنت یک روزه، ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت دیجیتال که ما در شهر تهران ارائه می‌کنیم یکی از پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی است که با فناوری دیجیتال بهبود پیدا کرده است. این روش‌های جدید به سرعت در حال جایگزینی با کاشت ایمپلنت به روش سنتی است.

برداشت‌های تشخیص دیجیتال به وسیله اسکنر داخل دهانی

مطابق با عکس‌های ارائه شده اولین گام در ایمپلنت دیجیتال اسکن کردن داخل دهان و نواحی مورد جراحی و کاشت دندان است. ما در مطب دندانپزشکی دکتر بیرنگ از جدیدترین تکنولوژی اسکن داخل دهانی استفاده می‌کنیم که از دقت بالایی برخوردار است.

با استفاده از اسکنر داخل دهانی، مدل دیجیتال از داخل دهان و شرایط موجود هسته کاشت دندان به صورت یک فایل دیجیتال ایجاد می‌شود. محدوده دقت این دستگاه‌ها 9/6 میکرومتر تا 2/45 میکرومتر می‌باشد. همچنین این اسکنرها از سرعت بالایی در پردازش و ارائه وکساپ دیجیتال بهره‌مند هستند.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

وکساپ تشخیصی و مدل‌سازی دیجیتال

وکساپ تشخیصی یک جزء حیاتی در برنامه‌ریزی درمان ایمپلنت دیجیتال می‌باشد. با استفاده از وکساپ دیجیتال بدون حضور بیمار می‌توان حالات مختلفی از درمان را بر روی مدل دیجیتال اجرا نمود و در نهایت مدل بهینه و صحیح را انتخاب کرد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

با استفاده از مدل‌سازی دیجیتال امکان تجسم لبخند بیمار پس از درمان نهایی فراهم خواهد بود. پس از طراحی نهایی و کنترل مرفولوژی دندان‌ها، امکان پرینت سه‌بعدی دندان‌ها به صورت روکش موقت PMMA فراهم خواهد بود و دندانپزشک می‌تواند مدل دندان موقت را بر روی دهان بیمار آزمایش نماید.
عکس‌های CBCT لازمه طراحی دقیق مکان کاشت ایمپلنت قبل از مراجعه بیمار به مرکز کاشت ایمپلنت در تهران دکتر بیرنگ می‌بایست عکس CBCT از فک و دهان در یک مرکز رادیولوژی مجهز به دستگاه‌های دیجیتال تهیه شود که این اطلاعات زیرساخت طراحی ایمپلنت می‌باشد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

نرم‌افزار طراحی ایمپلنت‌های دندانی

در سال 1988 عکس‌های CBCT با دقت خوبی ابداع شد که زمینه را برای طراحی دیجیتال ایمپلنت آماده نمود، در سال 1993 نرم‌افزارهای طراحی ایمپلنت و گایدهای جراحی یا همان راهنمای جراحی ابداع شد که امروزه از آنها استفاده زیادی می‌شود به دندانپزشک این قابلیت را می‌دهد که به راحتی مکان کاشت ایمپلنت، زوایا، نقطه پانچ و موارد دیگر را به صورت سه‌بعدی مدل‌سازی نماید.
امروزه علاوه‌ بر امکان ارزیابی دقیق حجم استخوان، تراکم استخوان و فضای ترمیمی می‌توان محل پروتز را به صورت دقیق مشخص نمود. همچنین می‌توان مناطق سینوس و اعصاب را نیز مورد در مدل سازی مورد بررسی قرار داد.
در مجموع کلیه مراحل اسکن داخل دهانی، تهیه فتوگرافی لبخند بیمار، طراحی و مدل‌سازی طرح لبخند، جانمایی ایمپلنت به روش مدل سازی دیجیتال، طراحی گاید جراحی، پرینت سه‌بعدی روکش‌های موقت و ساخت روکش‌های دائمی در لابراتوار اختصاصی دندانسازی دکتر بیرنگ، همگی فرآیندهای یک درمان ایمپلنت به روش فوری هستند که در مرکز ایمپلنت تهران قابل ارائه می‌باشد و با هدایت و راهبری بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در تهران، دکتر احسان بیرنگ انجام می‌گیرد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

هزینه ایمپلنت دیجیتال در شمال تهران چگونه است؟

با توجه به شرایط فکی بیمار، تعداد ایمپلنت‌ها و شرایط بالینی بیمار و همچنین نوع جراحی و استفاده از برند ایمپلنت، قیمت‌ها متفاوت می‌باشد.

به طور کلی جهت اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید به بخش هزینه‌های ایمپلنت در سایت مراجعه نمایید. ما انواع برندهای روز و با کیفیت ایمپلنت را که مورد تایید کلیه دندانپزشکان جهان است گردهم آورده‌ایم تا شما بتوانید با هر بودجه‌ای کاشت دندان‌های خود را انجام دهید.

آیا کاشت ایمپلنت قسطی در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر بیرنگ انجام می شود؟

بله، با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و نیاز افراد به داشتن دندان و رهایی از شرایط بی‌دندانی، شرایط پرداخت به صورت قسطی برای شما همشهریان عزیز تهرانی فراهم می‌باشد.

همچنین شرایط ویژه پرداخت برای فرهنگیان، کادر درمان و اساتید دانشگاه جهت کاشت ایمپلنت خود و خانواده درجه یک این عزیزان فراهم نموده ایم.

شما می توانید جهت انجام کاشت ایمپلنت و آشنایی با نوع طرح درمان با ما تماس بگیرید و پس از اخذ نوبت و مراجعه حضوری درمان خود را با جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا ادامه دهید.

شرایط پرداخت اقساطی هزینه‌های ایمپلنت در طول دوره درمان در این مرکز فراهم می‌باشد. سوالات زیادی از طرف بیماران و مراجعه‌کنندگان در خصوص ایمپلنت ارزان قیمت در تهران می‌شود، پاسخ ما این است که هر ارزانی بی‌حکمت نیست.

در آخر، کدام متخصص برای انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران بهتر است؟

جهت مشاوره در حوزه ایمپلنت دیجیتال در تهران، ایمپلنت فوری در تهران به روش‌های کاشت دندان All on 4 در تهران و کاشت دندان All on 6 و All on 8 می‌توانید با مرکز دندانپزشکی دکتر بیرنگ بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال دندان در تهران تماس بگیرید.

علاوه بر این در این مرکز از کلیه‌ی برندهای ایمپلنت از جمله کره‌ای، سوئیسی، آلمانی و آمریکایی با بهترین کیفیت و تنوع قیمتی متناسب با بودجه شما استفاده می‌گردد.

قطعاً ایمپلنت‌های ارزان‌قیمت ممکن است از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند و چند ماهی پس از کاشت دچار فیلر یا پس‌زدگی شوند که این هم دندانپزشک را به واسطه درمان مجدد و هزینه‌ها دچار مشکل می‌کند و هم بیمار را ناراحت خواهد کرد. بنابراین حتماً با متخصصین این حوزه مشورت کنید و بهترین نوع درمان را انتخاب نمائید.

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بهاره حقی پور
  6 خرداد 1402 2:37 ب.ظ

  با سلام من مدت زیادی میشه که جای دندانم خالی مانده و طی مراجعه قبلی که به دکتر داشتم به من گفت که لثه ام ضعیف شده. حالا میخواست بدونم که من میتونم جای دندان خالی ام را با روش ایمپلنت دیجیتال پر کنم؟

  پاسخ
  • دکتر احسان بیرنگ
   8 خرداد 1402 1:26 ب.ظ

   سلام سرکار خانم حقی پور عزیز. بله قبل از کاشت ایمپلنت برای بازسازی لثه تضعیف شده، به کمک پودر استخوان که ما به آن پیوند استخوان هم می‌گوییم، بازسازی استخوان و لثه شما انجام می‌شود و بعد از آن تیم تخصصی ایمپلنت ما از روش طراحی دیجیتال دندان برای شما استفاده خواهند کرد. لطفا با شماره: 09101372820 جهت رزرو مشاوره رایگان ایمپلنت دیجیتال در تهران تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی