ایمپلنت دیجیتال دندان در تهران

ایمپلنت دیجیتال
25
مقالات بلاگ
بدون دیدگاه

در ایمپلنت دیجیتال با استفاده از مدل سازی کامپیوتری که به صورت سه بعدی نیزمی‌باشد، شرایط  بررسی می‌شود. پس از این بررسی‌ها، متخصص اطلاعاتی درباره استخوان فک بیمار و رشته‌های عصبی ناحیه اطراف بدست می‌آورد. اطلاعات بدست آمده این امکان را ایجاد می‌کند که برای انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران کمترین میزان برش در فک ایجاد شود.

روش انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران

جهت انجام ایمپلنت دیجیتال در قدم اول لازم است که یک رادیوگرافی سی بی سی تی (cbct) از فک داشته باشیم.  اگر ما بخواهیم ایمپلنت دیجیتال کار کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟!

دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران می‌گوید:


ما برای اینکه بتوانیم یک ایمپلنت‌گذاری دقیق در نواحی درست انجام دهیم؛ به جای استفاده از کیت‌های ایمپلنت عادی ؛ از کیت‌های ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌کنیم.


کیت‌های ایمپلنت دیجیتال بعضاً قطعات بیشتری دارند. توالی دریل‌ها نیز بیشتر است. در نتیجه دقت نظر بیشتری برای انجام ایمپلنت دیجیتال لازم دارند. حتی شکل و شمایل این دریل‌ها با دریل‌های کیت‌های عادی متفاوت است. حالا این‌ها کجا کاربرد دارد؟

ما با استفاده از راهنماهای جراحی که اصطلاحاً به آن سرجیکال‌گاید (Surgical guide) می‌گوییم. در انگلیسی به معنای راهنمای جراحی است عملیات آماده سازی را انجام می دهیم.

ما با استفاده از این سرجیکال‌گاید هایی که تهیه می‌کنیم مبادرت به ایمپلنت‌گذاری می‌کنیم. یعنی زمانی که راهنمای جراحی آماده شد؛ این را که مثل یک شابلون در کارهای هندسی است روی فک بیمار قرار می‌دهیم.

سپس با استفاده از دریل‌های ‌دیجیتال ما می‌دانیم که دقیقاً کدام نواحی را می‌بایست دریل کرد و استخوان فک را بتراشیم و آماده‌سازی کنیم. در نتیجه دست ما از لحاظ چهار بعدی دقت کافی را خواهد داشت و با حداکثر دقت می‌توانیم این آماده‌سازی را انجام دهیم.

واتساپ دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت all on 6

ما با دقت بالا محل قرارگیری ایمپلنت را دریل می‌کنیم و استوانه‌ای ایجاد می‌شود که ایمپلنت از این‌طرف وارد استخوان می‌شود و بسیار دقیق استخوان فک را آماده می‌کند. اما دوستان این‌ها مستلزم این است که دقیقاً ما تمام مراحل را درست طی کنیم.

این راهنمای جراحی‌مان را درست طراحی کنیم و درست بسازیم؛ با ماده‌ی درست که تغییر ابعادی ندهد ساخته و پرداخته کنیم. پس اگر بپرسند که آیا ایمپلنت دیجیتال می‌تواند دارای خطا باشد؟ بله خطاهای بسیار فاحشی می‌تواند داشته باشد؛ اما اگر درست انجام شودو با دقت بالا و اصول دقیق مهندسی و پزشکی همراه باشد بسیار دقیق و سریع و کارا خواهد بود.  

در صورت نیاز به مشاوره در حوزه کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال و کاشت دندان فوری در تهران می‌توانید با ما در مرکز ایمپلنت و کاشت دندان دکتر احسان بیرنگ در تماس باشید.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

از مزایای ایمپلنت دیجیتال می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • از آنجایی که برش بسیار کم صورت می‌گیرد، خونریزی مانند ایمپلنت به روش سنتی نخواهد بوذ.
  • خونریزی بسیار کم است و دوره نقاهت به راحتی سپری می‌گردد.
  • همان روز جراحی دندان به صورت موقتی بر روی کاشت قرار داده می‌شود.
  • پس از مدت زمان بسیار کوتاه تاج اصلی آماده شده و قرار داده می‌شود.
  • روش ایمپلنت دیجیتال بدون بخیه انجام می‌گیرد.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال

مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران توسط دکتر بیرنگ به این صورت است که قطعاتی که در کاشت ایمپلنت دیجیتال به کار می‌رود مانند ایمپلنت عادی یا به روش سنتی است. جنس پایه از تیتانیوم بوده که با استخوان فک سازگار است و مدتی طول می‌کشد تا جوش بخورد. این پایه همان نقش ریشه دندان را برعهده خواهد داشت و ماندگار است.

پس همانطور که گفتیم، مانند ایمپلنت عادی، با جراحی پایه ایمپلنت را در استخوان فک قرار می‌دهند. تفاوت ایمپلنت دیجیتال در این است که دیگر برش عمیق در لثه ایجاد نشده و تنها یک برش کوچک ایجاد می‌شود.

این برش آنقدر دقت بالایی دارد که نیاز به بخیه نیز ندارد. سپس تاج دندان روی پایه سوار می‌شود. هزینه ایمپلنت دیجیتال نسبت به عادی بیشتر می‎‌باشد اما پروتز دندان با تکنولوژی به روز و با دقت بسیار بالا طراحی و ساخته می‌شود. برای اطلاع از عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت می توانید با شماره 02126355429 تماس بگیرید.

روند درمانی دیجیتال ایمپلنتولوژی در مطب دکتر احسان بیرنگ در تهران

به کارگیری فناوری پیشرفته در تشخیص، برنامه‌ریزی درمان و ارائه طرح کاربردی در کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی یکی از مواردی است که ما در مرکز فوق تخصصی ایمپلنت و کاشت دندان در تهران دنبال می‌کنیم.

به کارگیری فناوری‌های پیشرفته دیجیتال در دندانپزشکی و خصوصاً کاشت ایمپلنت در سال‌های اخیر نفوذ چشم‌گیری داشته است. ولی حدوداً 34 درصد از دندانپزشکان از این پیشرفت‌ها در درمان ایمپلنت استفاده می‌کنند.
البته این پیشرفت‌ها در حوزه دندانپزشکی و ایمپلنتولوژی دیجیتال روزبه‌روز در حال به‌روزرسانی است. روش‌های جدید کاشت ایمپلنت یک روزه، ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت دیجیتال که ما در شهر تهران ارائه می‌کنیم یکی از پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی است که با فناوری دیجیتال بهبود پیدا کرده است. این روش‌های جدید به سرعت در حال جایگزینی با کاشت ایمپلنت به روش سنتی است.

برداشت‌های تشخیص دیجیتال به وسیله اسکنر داخل دهانی

مطابق با عکس‌های ارائه شده اولین گام در ایمپلنت دیجیتال اسکن کردن داخل دهان و نواحی مورد جراحی و کاشت دندان است. ما در مطب دندانپزشکی دکتر بیرنگ از جدیدترین تکنولوژی اسکن داخل دهانی استفاده می‌کنیم که از دقت بالایی برخوردار است.

با استفاده از اسکنر داخل دهانی، مدل دیجیتال از داخل دهان و شرایط موجود هسته کاشت دندان به صورت یک فایل دیجیتال ایجاد می‌شود. محدوده دقت این دستگاه‌ها 9/6 میکرومتر تا 2/45 میکرومتر می‌باشد. همچنین این اسکنرها از سرعت بالایی در پردازش و ارائه وکساپ دیجیتال بهره‌مند هستند.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

وکساپ تشخیصی و مدل‌سازی دیجیتال

وکساپ تشخیصی یک جزء حیاتی در برنامه‌ریزی درمان ایمپلنت دیجیتال می‌باشد. با استفاده از وکساپ دیجیتال بدون حضور بیمار می‌توان حالات مختلفی از درمان را بر روی مدل دیجیتال اجرا نمود و در نهایت مدل بهینه و صحیح را انتخاب کرد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

با استفاده از مدل‌سازی دیجیتال امکان تجسم لبخند بیمار پس از درمان نهایی فراهم خواهد بود. پس از طراحی نهایی و کنترل مرفولوژی دندان‌ها، امکان پرینت سه‌بعدی دندان‌ها به صورت روکش موقت PMMA فراهم خواهد بود و دندانپزشک می‌تواند مدل دندان موقت را بر روی دهان بیمار آزمایش نماید.
عکس‌های CBCT لازمه طراحی دقیق مکان کاشت ایمپلنت قبل از مراجعه بیمار به مرکز کاشت ایمپلنت در تهران دکتر بیرنگ می‌بایست عکس CBCT از فک و دهان در یک مرکز رادیولوژی مجهز به دستگاه‌های دیجیتال تهیه شود که این اطلاعات زیرساخت طراحی ایمپلنت می‌باشد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

نرم‌افزار طراحی ایمپلنت‌های دندانی

در سال 1988 عکس‌های CBCT با دقت خوبی ابداع شد که زمینه را برای طراحی دیجیتال ایمپلنت آماده نمود، در سال 1993 نرم‌افزارهای طراحی ایمپلنت و گایدهای جراحی یا همان راهنمای جراحی ابداع شد که امروزه از آنها استفاده زیادی می‌شود به دندانپزشک این قابلیت را می‌دهد که به راحتی مکان کاشت ایمپلنت، زوایا، نقطه پانچ و موارد دیگر را به صورت سه‌بعدی مدل‌سازی نماید.
امروزه علاوه‌ بر امکان ارزیابی دقیق حجم استخوان، تراکم استخوان و فضای ترمیمی می‌توان محل پروتز را به صورت دقیق مشخص نمود. همچنین می‌توان مناطق سینوس و اعصاب را نیز مورد در مدل سازی مورد بررسی قرار داد.
در مجموع کلیه مراحل اسکن داخل دهانی، تهیه فتوگرافی لبخند بیمار، طراحی و مدل‌سازی طرح لبخند، جانمایی ایمپلنت به روش مدل سازی دیجیتال، طراحی گاید جراحی، پرینت سه‌بعدی روکش‌های موقت و ساخت روکش‌های دائمی در لابراتوار اختصاصی دندانسازی دکتر بیرنگ، همگی فرآیندهای یک درمان ایمپلنت به روش فوری هستند که در مرکز ایمپلنت تهران قابل ارائه می‌باشد و با هدایت و راهبری بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در تهران، دکتر احسان بیرنگ انجام می‌گیرد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران | دکتر احسان بیرنگ

در آخر، کدام متخصص برای انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران بهتر است؟

جهت مشاوره در حوزه ایمپلنت دیجیتال در تهران، ایمپلنت فوری در تهران به روش‌های کاشت دندان All on 4 در تهران و کاشت دندان All on 6 و All on 8 می‌توانید با مرکز دندانپزشکی دکتر بیرنگ تماس بگیرید. علاوه بر این در این مرکز از کلیه‌ی برندهای ایمپلنت از جمله کره‌ای، سوئیسی، آلمانی و آمریکایی با بهترین کیفیت و تنوع قیمتی متناسب با بودجه شما استفاده می‌گردد.

شرایط پرداخت اقساطی هزینه‌های ایمپلنت در طول دوره درمان در این مرکز فراهم می‌باشد. سوالات زیادی از طرف بیماران و مراجعه‌کنندگان در خصوص ایمپلنت ارزان قیمت در تهران می‌شود، پاسخ ما این است که هر ارزانی بی‌حکمت نیست.

قطعاً ایمپلنت‌های ارزان‌قیمت ممکن است از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند و چند ماهی پس از کاشت دچار فیلر یا پس‌زدگی شوند که این هم دندانپزشک را به واسطه درمان مجدد و هزینه‌ها دچار مشکل می‌کند و هم بیمار را ناراحت خواهد کرد. بنابراین حتماً با متخصصین این حوزه مشورت کنید و بهترین نوع درمان را انتخاب نمائید.

پست های مرتبط

پیوند استخوان گاهی لازم است برای قرار دادن ساپورت ایمپلنت، ارتفاع استخوان فک و یا ضخامت استخوان…
بدون دیدگاه
2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست