تبدیل دندان متحرک به ثابت با استفاده از ایمپلنت به روش All on 4

تبدیل دندان متحرک به ثابت با استفاده از ایمپلنت به روش All on 4 توسط دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران

آیا می توان دندان متحرک مصنوعی را با استفاده از ایمپلنت ثابت کرد؟
امروز می‌خواهم یک کیسی را برای شما معرفی کنم که به مرکز فوق تخصصی ایمپلنت دیجیتال دکتر بیرنگ درتهران مراجعه کردند. یک خانم با سن حدود ۷۵ سال با شکایت از عدم امکان جویدن مناسب غذا به علت داشتن دست‌دندان کامل فک بالاست.

عمده مراجعین به مرکز ایمپلنت تهران که دارای سن میانسالی هستند. از مشکلات دندان مصنوعی شکایت بسیار دارند،  ما در این مرکز با استفاده از تکنیک دیجیتال این مشکل را برطرف نموده ایم تا شما بیمار عزیز به راحتی گذشته جویدن راحت و بدون مشکلی را تجربه کنید.

مشاوره رایگان کاشت دندان در تهران توسط دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران

بیمارعزیز ما در فک پایین، دندان‌های خودشان را داشتند اما در فک بالا قبلاً دندان‌های خودشان را خارج کردند و توسط یکی از همکاران برای ایشان دست‌دندان مصنوعی کامل ساخته و قرار داده شده است. همانگونه که در فیلم مشاهده می‌کنید و بیمار عزیزمان ذکر کرده اند، بعد از گذاشتن دست‌دندان کامل مصنوعی به هیچ عنوان قادر به جویدن مناسب و درست غذا نبوده‌اند.

 نزدیک به یک سال و نیم جهت برطرف نمودن مشکل‌شان و براساس تحلیل استخوان فک بایستی که ایشان تحت درمان پیوند استخوان، سینوس و بعد از مدت‌ها ایمپلنت قرار می‌گرفتند نزد همکاران مختلف مراجعه نموده، و درمان روکش ساپورت شونده با ایمپلنت قرار می‌گرفتند.

تبدیل دندان متحرک به ثابت با استفاده از ایمپلنت به روش All on 4 توسط دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران

اما با مراجعه به مرکز فوق تخصصی دکتر بیرنگ طرح درمان با کاشت ایمپلنتall on 4 برای ایشان پیشنهاد شد با توجه به اینکه استخوان‌شان شرایط مناسبی را به لحاظ کیفی داشت و همچنین پیشنهاد شد که می‌توانیم درمان ایمپلنت all on 4 و دنچر یا دست‌دندان کامل فک بالای بیمار را روی این ایمپلنت‌ها سوار کنیم.

ایمپلنت دندان all on 4توسط دکتر احسان بیرنگ

یعنی در همان روز جراحی دست‌دندان کامل خودشان را روی چهارپایه ایمپلنت سوار کنیم. در نتیجه به علت مشکلات بیمار، مشکلات سیستمیک، قلبی، فشارخون و با توجه به شرایط سنی، آقای دکتر بی‌رنگ برای پزشک معالج ایشان یعنی متخصص قلب، نامه مشاوره نوشتند و بیمار عزیزمان پس از انجام مشاوره قلب یعنی نوار قلب، آزمایش خون و معاینات لازم اجازۀ جراحی را از پزشک داخلی قلب‌شان دریافت کردند و به مطب آقای دکتر مراجعه کردند.

 

بهترین برندهای ایمپلنت دندان | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت

در روز معالجه آقای دکتر بیرنگ متخصص ایمپلنت دندان در تهران فک ایشان را تحت درمان قرار دادند و پس از قرار دادن پایه‌های ایمپلنت بلافاصله با استفاده از تکنولوژی جدید درمان روکش فوری با استفاده از دنچر قبلی خود بیمار یک روکشی را ساختند و به صورت ثابت یک پارچه یک دست فوری در همان روز جراحی روی فک بیمار و روی پایه‌های ایمپلنت سوار کردند.

تبدیل دندان متحرک به ثابت با استفاده از ایمپلنت به روش All on 4 توسط دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران

در نتیجه به این درمان می‌گوییم درمان ایمپلنت تمام فک به همراه روکش فوری که در این بیمار به اصطلاح all on 4 بر روی چهارپایه معنا دارد. می‌توان ایمپلنت all on 5 یا کاشت دندان all on 6  هم باشد براساس تعداد پایه‌های ایمپلنت؛ بنابراین یکی از راه‌حل‌های افراد مسن چه آقا چه خانم که دارای دست‌دندان متحرک کامل هستند این هست که به شرط اینکه:
1- شرایط سیستمیک بدن نرمال یا تحت کنترل  باشد.
2- ارائه آزمایش خون و مشاوره از پزشک‌شان.
3- انجام مطالعه روی استخوان فک و به شرط اینکه به لحاظ کیفی و کمی استخوان مناسب باشد در یک روز براساس جراحی بر روی چند پایه ایمپلنت می‌توان همان دست‌دندان بیمار را روی فک به صورت ثابت قرار بدهیم.

تبدیل دندان متحرک به ثابت با استفاده از ایمپلنت به روش All on 4 توسط دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران

 نکته بسیار مهم برای این بیمار این هست که برای بیمارانی که دست‌دندان کامل فک بالا دارند به علت اینکه این لثه مصنوعی یا همان آکریل روی سقف دهان و در داخل گونه‌ها قرار دارد حس مناسبی حین نوشیدنی‌های داغ یا غذای داغ مثل چایی ندارند.

مشاوره رایگان کاشت دندان در تهران

اما پس از انجام درمان با کاشت ایمپلنت  All on x و قرار دادن دست‌دندان خودشان روی ایمپلنت‌ها نکته مثبت این است که سقف دهان را نیز برمی‌داریم و بیمار به لحاظ چشایی به حالت نرمال برمی‌گردد و دقیقاً حس طبیعی خود را برای چشیدن غذاها به لحاظ حرارت، دما و همه موارد خواهد داشت و بیمار به لحاظ صحبت کردن، لبخند زدن، غذا جویدن و اعتماد به نفس یه سطح قابل اعتمادی باز خواهد گشت.

با شما عزیزان هستیم با خدمات بروز و فوق تخصصی ایمپلنت مرکز دکتر بیرنگ در تهران؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره آنلاین و اطلاع از قیمت های کاشت ایمپلنت می توانید با ما در تماس باشید.

نوبت دهی آنلاین ایملنت دیجیتال دکتر احسان بیرنگ

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی