ایمپلنت فوری (کاشت دندان یک روزه)

ایمپلنت فوری
0
مقالات بلاگ
بدون دیدگاه

ایمپلنت دندان  روشی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، به صورت دائمی است. برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته در سریع ترین زمان ممکن، فرد نیازمند کاشت  دندان یا ایمپلنت فوری است. پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان در فک قرار گرفته و عمل می‌کند. در ایمپلنت غیر فوری و سنتی، تا ریشه در فک جوش بخورد زمان طولانی نیاز داریم اما در روش فوری، در یک روز ریشه و تاج یا پروتز دندان در دهان قرار می گیرند.

چه کسانی نیازمند ایمپلنت فوری یک روزه دندان هستند؟

با بررسی وانجام چند آزمایش متوجه این موضوع که شما کاندیدمناسبی برای ایمپلنت فوری هستید یا خیر خواهید شد. ما در این مقاله برخی شرایط را بررسی می‌کنیم:

  • از دست دادن چندین دندان که شما نیازمند درمان سریع برای جایگزین کردن و زیبایی دندان خود هستید.
  • تراکم استخوان شما برای انجام عمل ایمپلنت کافی باشد، در غیر این صورت باید در ابتدا پیونداستخوان یا لیفت سینوس انجام دهید.
  • دچار بیماری‌های لثه نباشید و لثه سالم باشد.
  • بهداشت کامل دهان و دندان را رعایت کنید.
  • سیستم ایمنی بدن شما سالم و قوی باشد.
  • دندان قروچه کردن موجب می‌شود که روش ایمپلنت فوری برای شما مناسب نباشد چون در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.

مشاوره دندانپزشکی در تهران،‌دکتر بیرنگ

دوره آموزشی دکتر بیرنگ

مراحل کاشت ایمپلنت فوری

در ایمپلنت فوری نیز مانند ایمپلنت سنتی، باید پایه ایمپلنت که به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند، در استخوان فک جوش بخورد. تفاوتی که این دو شیوه ایمپلنت گزاری با یکدیگر دارند این است که، در ایمپلنت فوری همان روز دندانپزشک متخصص تاج موقتی را در دهان قرار می‌دهد. تا زمانیکه تاج اصلی ساخته شود این تاج روی پایه سوار می‌شود.

تفاوت ایمپلنت فوری و معمولی

مزیت ایمپلنت فوری

یکی از مزایای ایمپلنت فوری، برای استفاده در دندان‌هایی است که در معرض دید دیگران هستند مانند دندان‌های جلویی. برای دندان‌هایی که در دید قرار دارند، زیبایی اهیمت بیشتری دارد و برای بیمار مهم است. البته بسته به شرایط بیمار، دندان‌هایی که در معرض دید نباشند، زمانی از این نوع کاشت استفاده می‌شود که چندین دندان را درمان کنیم وگرنه برای یک دندان این روش پیشنهاد نمی‌شود که البته باز هم به شرایط فرد بستگی دارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست