قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین
مقالات
بدون دیدگاه

اگر تمام دندان های خود را از دست داده اید و قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید حتما با این سوال مواجه شده اید که قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر است؟ ایمپلنت‌ دندان، یکی از بهترین روش ها برای پر کردن جای خالی دندان ها و بازگرداندن زیبایی و عملکرد طبیعی دهان هاست. هنگامی که افراد با چالش بی‌دندانی روبرو می‌شوند، یکی از مسائل حیاتی برای آنها، هزینه و قیمت ایمپلنت‌ها می‌باشد.

 

در این مقاله از سایت دکتر احسان بیرنگ، بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، قصد داریم به بررسی دقیق قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن بپردازیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

فهرست مطالب

قیمت ایمپلنت در تهران مرکز ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ

قیمت ایمپلنت فک پایین کامل چقدر است؟

قیمت ایمپلنت فک بالا نسبت به فک پایین بیشتر است، زیرا برای ایمپلنت کامل فک بالا نیاز به تعداد بیشتری پایه وجود دارد. همچنین، در برخی موارد، اجرای سینوس لیفت نیز ممکن است هزینه های اضافی در پی داشته باشد. به طور کلی، فک بالا نیاز به 6 تا 8 پایه ایمپلنت دارد.

قیمت ایمپلنت فک بالا کامل چقدر است؟

هزینه ایمپلنت فک پایین کامل نسبت به فک بالا کمتر است، این امر به دلیل نیاز کمتر به پایه‌های ایمپلنت برای فک پایین می‌باشد. در مجموع برای ایمپلنت کامل فک پایین، تعداد 4 تا 8 عدد ایمپلنت وجود دارد.

هزینه ایمپلنت کل دهان(قیمت ایمپلنت کامل فول موس)

اصطلاح “فول موس” ترکیب دو کلمه “full” و “mouth” و به معنای ایمپلنت کامل می‌باشد. هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به عوامل مختلفی از جمله نوع کاشت، برند، کشور سازنده ایمپلنت و… بستگی دارد. به طور میانگین قیمت ایمپلنت فول موس در سال 1402 از 100.000.000 تومان شروع شده و تا حدود 300.000.000 تومان متغییر است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است

برای آشنایی بیشتر با عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان، پیشنهاد می کنیم مقاله “عوامل موثر در هزینه ایمپلنت + جدول قیمت انواع ایمپلنت” را مطالعه نمایید.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین بر اساس نوع و روش انجام

همانطور که اشاره کردیم هزینه ایمپلنت کامل فول موس با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت، نوع ایمپلنت و روش انجام آن می باشد. در ادامه به بررسی این موارد و تاثیر آن بر قیمت ایمپلنت کامل خواهیم پرداخت:

هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با بیهوشی

امروزه، بیهوشی به عنوان یک ابزار موثر برای کاهش ترس و استرس بیماران در مراحل درمان ایمپلنت دندان به کار می‌رود. افرادی که از ترس شدیدی در مواجهه با روند درمان ایمپلنت رنج می‌برند، می‌توانند با استفاده از انواع مختلف بیهوشی، تجربه آسان و آرامی از ایمپلنت دندان را تجربه کنند.

نوع مورد استفاده از بیهوشی به عنوان یکی از عوامل تعیین‌کننده در قیمت نهایی ایمپلنت کامل محسوب می‌شود. بنابراین، در نظر داشته باشید که هزینه بیهوشی و نوع آن به هزینه کلی ایمپلنت تاثیر گذاشته و باعث افزایش قیمت آن می شود.

قیمت ایمپلنت کامل دیجیتال برای فک بالا و پایین

ایمپلنت دیجیتال به عنوان یک روش پیشرفته در حوزه دندانپزشکی، به استفاده از تجهیزات نوین و فناوری‌های پیشرفته در درمان ایمپلنت اشاره دارد. این روش به دلیل موفقیت بالا و کاهش عوارض، مورد توجه بسیاری از بیماران قرار گرفته است. قیمت ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش‌های سنتی بیشتر است . این هزینه متاثر از برند محصول، تجهیزات استفاده شده و تخصص پزشک است.

قیمت ایمپلنت زیرکونیا برای تمام دندان های بالا و پایین

به طور کلی در روش کاشت ایمپلنت دندان از پایه هایی از جنس تیتانیوم استفاده می شود. ایمپلنت زیرکونیا یک روش غیر فلزی است که پایه های آن از جنس سرامیک است. این نوع ایمپلنت نسبت به ایمپلنت های فلزی زیبایی بیشتری داشته به مدت زمان کمتری جهت کاشت نیاز دارد. ایمپلنت زیرکونیا به دلیل جنس سرامیکی خود برای افرادی که به فلز حساسیت دارند نیز بسیار مناسب است.

قیمت ایمپلنت کامل زیرکونیا معمولا از ایمپلنت های معمولی گران تر است و از آنجایی که در بازار به سختی یافت می شوند نمی توان قیمت دقیق برای آن مشخص کرد.

قیمت ایمپلنت کامل زیگوماتیک برای فک بالا و پایین

ایمپلنت زیگوماتیک یک روش پیشرفته در حوزه ایمپلنت دندان است که برای بیماران با تحلیل استخوان شدید در فک بالا مناسب است. در این روش، پزشک ایمپلنت‌ها را در ناحیه زیگوما (منطقه گونه و چشم) قرار می‌دهد. این روش مختص بیمارانی است که به دلیل فقدان دندان‌ها و تحلیل استخوان در فک بالا، نمی توانند از روش‌های سنتی ایمپلنت دندان استفاده کنند.

در حال حاضر، قیمت ایمپلنت دندان زیگوماتیک در سال 1402 بین 20 تا 30 میلیون تومان است. با این حال، هزینه نهایی این نوع ایمپلنت به عوامل گوناگونی از جمله وضعیت بیمار، محل اجرای درمان و سایر عوامل بستگی دارد.

قیمت ایمپلنت all on 4

کاشت ایمپلنت all on 4 بهترین روش برای کسانی است که تمامی دندان های خود را از دست داده اند و نیاز به ایمپلنت کامل فک بالا و پایین دارند. قیمت ایمپلنت به روش all on 4 به دلیل به کارگیری تعداد کمتر ایمپلنت کمتر از ایمپلنت کامل فک بالا و پایین است. با این حال هزینه نهایی این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با لیزر

ایمپلنت کامل دندان با لیزر میتواند سرعت جوش خوردن ایمپلنت به استخوان را بیشتر کرده و عوارضی چون خونریزی، درد و تورم را کاهش دهد . هزینه ایمپلنت با لیزر به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش‌های پیشگیری از عوارض بیشتری، نسبت به قیمت ایمپلنت‌ سنتی بالاتر است.

مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

چرا قیمت ایمپلنت کامل دندان، گران است؟

هزینه کاشت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین دندان متأثر از عوامل گوناگونی است که هرکدام تأثیر مختص خود را بر قیمت نهایی ایمپلنت دارند. این هزینه شامل مواردی چون هزینه خود ایمپلنت، ساخت روکش، هزینه روکش موقت، جراحی پیوند استخوان، هزینه خارج کردن دندان در صورت لزوم، نوع متریال مورد استفاده در ایمپلنت، هزینه لیفت سینوس در موارد خاص و موارد دیگر می‌شود.

میزان تخصص و به‌روز بودن تجهیزات دندانپزشک نیز نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت نهایی ایفا می‌کند. ترکیب این عوامل متنوع باعث ایجاد یک قیمت نسبتاً بالا برای ایمپلنت کامل دندان می‌شود.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به صورت اقساطی

با توجه به هزینه‌های بالای کاشت ایمپلنت فول موس و عدم توانایی برخی افراد در پرداخت یکباره هزینه کامل درمان، برخی از دندانپزشکان از جمله دکتر احسان بیرنگ، بهترین متخصص کاشت ایمپلنت تمام فک بر پایه‌ی all on 6 ، خدمات خود را به صورت اقساطی ارائه می دهند. پرداخت اقساطی به بیماران این امکان را می‌دهد که هزینه نهایی کاشت دندان را بدون نگرانی از پرداخت یکباره مبلغ کل در یک دوره زمانی مشخص پرداخت کنند.

شما عزیزان می توانید با پرداخت مبلغ جزئی به عنوان پیش پرداخت و به صورت اقساط ماهیانه، به راحتی به خدمات کلینیک دکتر احسان بیرنگ، متخصص ایمپلنت فوری در تهران دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول

چرا قیمت ایمپلنت کامل دندان بالا و پایین گران است؟

قیمت ایمپلنت تحت تأثیر عوامل گوناگونی مانند تعداد دندان‌ها، جنس ایمپلنت، برند، تجهیزات پزشکی و تخصص دندانپزشک قرار دارد. و همگی این عوامل باعث بالا رفتن هزینه های آن می شود.

چرا قیمت کاشت ایمپلنت‌ کامل در مراکز مختلف متفاوت است؟

تفاوت قیمت در کاشت ایمپلنت فول موس از جهات مختلفی به تعداد ایمپلنت های کاشت شده، نوع و جنس ایمپلنت، تکنولوژی استفاده شده و شرایط درمانی بستگی دارد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چگونه محاسبه می شود؟

برای تعیین هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین، باید تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز را ضربدر قیمت هر واحد ایمپلنت قرار داد. البته در اکثر موارد برای کاشت ایمپلنت کامل درصدی از هزینه، به عنوان تخفیف، از مبلغ نهایی کسر می شود.

آیا روش هایی جهت کاهش هزینه ایمپلنت کامل دندان وجود دارد؟

بله، برای کاهش هزینه ایمپلنت کامل، انتخاب برندهای ایمپلنت با قیمت مناسب مانند برندهای ایرانی و کره‌ای گزینه مناسبی است. همچنین،در بسیاری از مراکز امکان پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت وجود دارد. پرداخت اقساطی می تواند باعث کاهش فشار مالی هزینه های این درمان برای بیماران شود.

آیا تعداد پایه های به کار رفته در ایمپلنت کامل بر هزینه آن تاثیر می گذارد؟

بله، تعداد پایه‌های استفاده شده در ایمپلنت کامل دندان به صورت مستقیم بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد. هر پایه ایمپلنت نیاز به مواد، تجهیزات، مهارت پزشک و زمان بیشتری دارد، که ممکن است هزینه کل را افزایش دهد. تعداد پایه‌های مورد نیاز برای هر فک در ایمپلنت کامل متغیر است. برای ایمپلنت کامل فک پایین معمولاً بین 4 تا 8 پایه و برای ایمپلنت کامل فک بالا معمولاً از 6 تا 10 پایه ایمپلنت استفاده می‌شود. این تعداد ممکن است بسته به شرایط خاص هر بیمار و نیازهای درمانی افراد متفاوت باشد.

آیا قیمت ایمپلنت کامل دندان همراه با هزینه‌های پیوند استخوان و لیفت سینوس محاسبه می‌شود؟

خیر، این موارد به عنوان بخش‌های جداگانه از درمان در نظر گرفته می‌شوند و هزینه آنها به طور جداگانه محاسبه می‌شود.

با توجه به قیمت بالای ایمپلنت کامل آیا این روش ارزشش را دارد؟

بله، قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین فواید و کارایی زیادی برای افراد دارد. این روش به افراد این امکان را می دهد که دندان های از نظر ظاهری و کارکردی مشابه با دندان‌های طبیعی داشته باشند. این روش باعث بهبود کیفیت زندگی، قابلیت خوردن و زیبایی لبخند فرد می‌شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی