کاشت ایمپلنت تمام فک بر پایه‌ی all on 6

کاشت ایمپلنت به روش all on 6
0
مقالات بلاگ
بدون دیدگاه

یکی از روش‌های کاشت ایمپلنت all on x، کاشت دندان به روش all on 6 می باشد. زمانی که یک بیمار تعداد قابل توجهی از دندان های یک یا هر دو فک خود را از دست داده باشد، با روش کاشت دندان all on 6 با استفاده از شش ایمپلنت دندان و یک پروتز دائمی انجام می‌شود.

به عنوان تکیه گاه برای بریج یا پروتز بیش از حد عمل می کند. شش ایمپلنت در استخوان فک پایین یا فک بالا قرار می‌گیرد تا دندان‌های پروتزی را به‌ طور دائم در جای خود ثابت کند.

 دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت در تهران با توجه به موقعیت بیمار و مشکلات لثه و دهان بیمار کاشت دندان یا همان ایمپلنت را به روش های روز دنیا، بصورت ایملنت دیجیتال و فوری انجام می دهد.

 

با گذشت زمان، ایمپلنت‌هایی که در فک قرار می‌گیرند با استخوان فک ترکیب می‌شوند و ریشه‌های طبیعی را نشان می‌دهند و لبخندی طبیعی به شما باز می‌گردانند.

روش کاشت دندان all on 6 عموماً با تغییر ساختار دهان بیمار انجام می شود. این فرآیند به بیمار این امکان را می دهد که تمام دندان های خود را با شش ایمپلنت دندان با ظاهر طبیعی جایگزین کند.

متخصص ایمپلنت پس از انجام یک معاینه جامع با استفاده از عکس دیجیتال و سی تی اسکن سه بعدی، ساختارهای آناتومیکی دهان را ارزیابی می کند. سپس متخصص ایمپلنت از دست دادن استخوان را ارزیابی می کند و برای شما لبخندی جدید ایجاد می کند.

واتساپ دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت all on 6

عکس هدیه مرکز ایمپلنت دکتر بیرنگ
تخفیف ویژه باشگاه مشتریان
دندانپزشکان حرفه‌ای در حوزه ایمپلنت دیجیتال
تضمین بهترین قیمت و کیفیت
استفاده از جدیدتر ین سیستمهای کاشت ایمپلنت
مشاوره رایگان با دکتر احسان بیرنگ متخصص کاشت ایمپلنت به روش all on 6
مدت زمان دوره نقاهت بعد از کاشت دندان به روش all on 6 توسط دکتر احسان بیرنگ

مقایسه ایمپلنت به روش All On 6 با ایمپلنت‌های قدیمی

در روش ایمپلنت دندان معمولی برای جایگزین کردن کل دندان‌ها نیاز به کاشت تعداد زیادی ایمپلنت در استخوان فک است که متعاقبا زمان بهبود مورد نیاز نیز طولانی و حدود 6 تا 9 ماه در صورت نیاز به پیوند است.

این در حالی است که در کاشت دندان به روش All On 6 مدت زمان بهبود بسیار کمتر بوده و تنها به 6 پایه ایمپلنت نیاز است. همچنین در این روش می‌توان همزمان با کاشت ایمپلنت، دندان‌های مصنوعی موقتی را روی آنها قرار داد تا پروتز دندانی اصلی ظرف سه ماه و حتی بیشتر آماده شود.

در روش ایمپلنت‌ معمولی تقریبا 8 ایمپلنت می‌بایست کاشته شود تا قوس دندانی شکل بگیرد. این در حالی است که در ایمپلنت دندان به روش All On 6 تنها به 6 ایمپلنت نیاز است.

در این روش دو ایمپلنت خلفی به صورت زاویه‌دار و با زاویه 45 درجه کاشته شده در نتیجه طول های ایمپلنت طولانی‌تری ایجاد می‌شود.

در واقع با وجود آنکه دوام و ماندگاری ایمپلنت به روش All On 6 مشابه ایمپلنت معمولی است اما در عوض بهبود سریعتری دارد. مدت زمان انجام عمل ایمپلنت All On 6 در مقایسه با ایمپلنت دندان معمولی بسیار کوتاهتر بوده و همزمان با انجام ایمپلنت دندان، فرآیند قالب‌گیری نیز انجام شده و بین دو روز تا یک هفته روکش ثابت موقت به بیمار تحویل داده می‌شود.

در صورتی‌ که در روش ایمپلنت معمولی، پس از کاشت ریشه ایمپلنت در دهان حداقل 2 تا 3 ماه زمان نیاز است تا با استخوان فک به خوبی جوش بخورد. در این مدت قالب‌گیری انجام نشده و در نتیجه پروتزی هم در دهان بیمار گذاشته نمی‌شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست