ایمپلنت فوری یا ایمپلنت دو مرحله ای، کدام بهتر است؟

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت دو مرحله ای، کدام بهتر است؟ | دکتر احسان بیرنگ
مقالات
بدون دیدگاه

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت دو مرحله‌ای، کدام بهتر است؟ دکتر احسان بیرنگ دکتر خوب ایمپلنت در شمال تهران، قبلاً در مقالات جداگانه‌ای به توضیح مفصل در مورد ایمپلنت فوری و دو مرحله‌ای پرداخته‌اند. در این مقاله قصد دارند ارجحیت یکی از این روش‌ها را برای شما مشخص کنند تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

کاشت و جراحی ایمپلنت دندان برای افرادی که دندان‌های طبیعی خود را از دست داده‌اند، از روش‌های کاربردی و محبوب است. کاشت دندان مصنوعی به صورت ایمپلنت در گذشته به روش دو مرحله‌ای انجام می‌شده است؛ اما در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده است و به صورت یک مرحله‌ای و فوری انجام می‌شود.

مشاوره رایگان کاشت ایمپلنت فوری و ایمپلنت دو مرحله ای در شمال تهران | دکتر احسان بیرنگ

ایمپلنت دو مرحله ای چیست؟

ایمپلنت دو مرحله‌ای که به ایمپلنت معمولی، سنتی، قدیمی و غیر فوری هم معروف است، از روش‌های اولیه و قدیمی کاشت دندان توسط متخصصین ایمپلنتولوژیست محسوب می‌شود. در این روش بعد از کاشت فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت بیمار باید برای چند ماه صبر کند تا پایه به استخوان فک جوش بخورد و بعد از آن می‌تواند برای نصب تاج دندان خود مراجعه کند.

به همین دلیل هم به این روش، ایمپلنت دو مرحله ای گفته می‌شود؛ یعنی یک مرحله برای کاشت پایه نیاز است و مرحله دوم برای نصب روکش دندان (پروتز)، بیمار باید مراجعه کند. تمام مراحل جراحی و کاشت ایمپلنت لازم است توسط یک متخصص پریودنتیست باتجربه انجام شود. برای متوجه شدن تفاوت بین دندانپزشک عمومی و پریودنتیست، به «متخصص جراح لثه در تهران» مراجعه کنید.

ایمپلنت دو مرحله ای چیست؟

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری با نام‌های ایمپلنت یک مرحله‌ای، سریع، بدون‌درد و یک‌روزه هم شناخته می‌شود. در این روش متخصص ایمپلنت (ایمپلنتولوژیست) بلافاصله بعد از کشیدن دندان خراب و پوسیده، فیکسچر (پایه) ایمپلنت را در لثه قرار می‌دهد و روکش موقتی بر روی آن می‌گذارد.

با گذاشتن روکش فوری بر روی ایمپلنت، بیمار مطب را با دندانی جدید و بدون حتی یک روز بی‌دندانی، ترک می‌کند. برای مطالعه معایب و عوارض احتمالی ایمپلنت‌های فوری می‌توانید به صفحه «کاشت دندان فوری در تهران» مراجعه کنید.

تفاوت ایمپلنت یک روزه با ایمپلنت معمولی

ایمپلنت یک روزه ایمپلنت معمولی
کاشت فیکسچر ایمپلنت  بالافاصله بعد از کشیدن دندان حداقل 3 یا 4 ماه بعد از کشیدن دندان (نیاز به ترمیم استخوان)
نصب پروتز (روکش) دندان بالافاصله بعد از کاشت پایه (بدون یک روز بی‌دندانی) نصب روکش دندان حدوداً 3 تا 6 ماه بعد از کاشت پایه
هزینه مقرون‌به‌صرفه (انجام تمامی کار تقریباً در یک روز) هزینه‌بر تر (نیاز به مراجعه‌های بیشتر)
میزان درد و ناراحتی درد کمتر، کم تهاجم‌تر نیاز به جراحی‌های متوالی و تهاجمی

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت دو مرحله ای، کدام بهتر است؟

گفتیم که در کاشت دندان فوری و یک روزه، تمامی مراحل درمان از کشیدن دندان خراب تا قرار دادن تاج مصنوعی دندان در یک جلسه انجام می‌شود و بیمار بدون حتی یک روز بی دندانی کلینیک کاشت ایمپلنت را ترک می‌کند؛ اما در ایمپلنت دو مرحله‌ای و غیر فوری این گونه نیست و حداقل نیاز به دو مرحله برای انجام تمامی این کارها است.

شاید به نظر شما بیاید که ایمپلنت فوری بسیار بهتر از ایمپلنت معمولی است، پس چرا متخصصین ایمپلنت هنوز هم از ایمپلنت معمولی و دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند؟ بهتر است جواب این سؤال را از زبان دکتر احسان بیرنگ متخصص طراحی لبخند دیجیتال در تهران بشنویم:

درست است که ایمپلنت فوری تقریباً از تمامی جهات از ایمپلنت سنتی بهتر است؛ اما ما جراحان لثه برای انجام کاشت دندان فوری در بیمارانی با شرایط خاص مانند: بیماری و عفونت لثه (پریودنتال)، فقدان بیش از یک دندان و نیاز به جراحی پیوند استخوان، ممنوعیت انجام داریم و لازم است حتما ایمپلنت معمولی کاشته شود.

در مواردی که بیمار بیش از یک دندان را از دست داده است و نیازمند کاشت تعداد زیادی ایمپلنت است، روشی مقرون به صرفه‌تر از ایمپلنت فوری، کاشت به روش ایمپلنت all on x است. در کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر بیرنگ، این روش درمانی به صورت ایمپلنت all on 4 و ایمپلنت all on 6 با جدیدترین و بروزترین دستگاه‌های روز دنیا برای شما عزیزان انجام می‌شود.

کاشت انواع ایمپلنت در شمال تهران | دکتر احسان بیرنگ

دوام و موفقیت درمان در ایمپلنت فوری بیشتر است یا ایمپلنت غیر فوری؟

دوام و موفقیت درمان در هرکدام از روش‌های گفته شده به عوامل زیادی مانند: سلامت کلی دهان و دندان بیمار، تخصص و تجربه جراح لثه، میزان همکاری و رعایت نکات ضرروی بعد از کاشت مانند: رعایت رژیم غذایی و سیگار نکشیدن توسط بیمار، جنس و نوع ایمپلنت کاشته شده وابسته است.

اگر از سلامت دهان و دندان کافی برخوردار باشید، می‌توانید با خیال راحت هر دو نوع روش فوری و غیر فوری را با مراجعه به کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر بیرنگ در زعفرانیه تهران انجام دهید. بیماران مراجعه کننده در اکثر مواقع به دلیل تجربه و تخصص زیاد ایشان، موفقیت و رضایتی 95 درصدی برای کاشت انواع ایمپلنت را داشته‌اند.

اگر در مورد پرداخت یکجای هزینه‌های درمان خود نگران هستید، می‌توانید از شرایط فوق‌العاده پرداخت اقساطی کاشت ایمپلنت دندان که دکتر بیرنگ برای بیماران خود قرار داده است، استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به «ایمپلنت اقساطی در تهران» و یا با شماره‌های موجود در صفحه تماس با ما رجوع کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی