روند درمانی کاشت ایمپلنت به روش all on x

بررسی کیس درمانی کاشت ایمپلنت به روش all on x | دکتر احسان بیرنگ

در این مقاله روند درمانی بیماری را بررسی می کنیم که تلفیق دندان پزشکی دیجیتال، درمان ایمپلنتولوژی و روکش فوری است که به آن دیجیتال آل آن ایکس ALL ON X گفته می شود.

 

شرایط دندانی بیمار قبل از کاشت ایمپلنت all on x | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران

بیمار یک آقاهستند حدوداً 55 سال سن دارند که باتوجه به سابقه کاری و استرس فراوان سبک زندگی‌شان، اکثر دندان‌های خود را ازدست دادند و همانطور که ملاحظه می‌فرمایید در لبخند ایشان یک نمایی از لبخند بد فرم وجود دارد که بیمار کاملاً ناراضی است و ابراز ناراحتی و نارضایتی از لبخند خود و همچینن صحبت کردن وعدم توانایی در جویدن غذا و حس اعتماد به نفس خود دارند.

درنتیجه ایشان به مرکز فوق تخصصی دکتر بیرنگ مراجعه کردند و در جلسه مشاوره حضوری به آقای دکتر بیان کردند که از این شرایط ابراز نارضایتی دارند و خواهان انجام درمان ایمپلنت یک روزه به همراه روکش فوری تمام دهان هستند چرا که به هیچ عنوان باتوجه به شرایط اجتماعی ایشان امکان تحمل بی دندانی حتی برای یک روز هم مقدور نبود.

شرایط دندانی بیمار قبل و بعد از انجام ایمپلنت all on x توسط متخصص ایمپلنت دکتر بیرنگ

برای این منظور جهت انجام درمان ایمپلنت دیجیتال all on x (آل آن ایکس) به یک سری اطلاعات از فک بیمار نیاز داریم با استفاده از CBCT که در مرکزرادیولوژی دهان و فک صورت گرفته می شود بدست می آوریم.

دوم اسکن داخل دهانی بیمار که از طریق اسکنر داخل دهانی انجام می شود، کلیه اطلاعات فک بالا و پایین به صورت دیجیتالی برداشت می گردد همچنین کلیه اطلاعات بافت نرم دهان نیز استخراج می گردد. پس از آن نوبت به فتوگرافی از طریق دوربین عکاسی حرفه ای است که از لبخند بیمار عکس‌های فتوگرافی کامل گرفته می شود.

بعد از آن در داخل محیط نرم افزار یک طراحی لبخند سه بعدی برای بیمارما انجام گردید. بدین منظور بر روی عکس پروفایل لبخند بیمار و همچنین اسکن سه بعدی داخل دهان بیمار یک طراحی لبخند سه بعدی انجام شد.

دکتر بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران در مورد طراحی لبخند سه بعدی برای انجام ایمپلنت دیجیتال  آل آن ایکس می گوید:

 

براساس معیارهای صورت بیمار از جمله اندازه صورت پهنای صورت مردمک‌های چشم بینی لب بالا و لب پایین و فرم لبخند ایشان اندازه دندان ها برای ایشان طراحی شد و همچنین فرم لبخند و نسبت طلایی دندان ها بصورت کاملاً دیجیتالی در محیط نرم افزار برای بیمار طراحی شد.

طراحی لبخند دیجیتال سه بعدی | دکتر احسان بیرنگ متخصص کاشت دندان به روش all on x در تهران

همانطور که ملاحظه می‌فرمایید طراحی لبخند سه بعدی قبل و بعد از آن را می بینید. در پایان طراحی لبخند سه بعدی یک طراحی لبخندی انجام شده در محیط نرم افزار که به بیمار نشان می دهیم وبعداز ملاحظه بیمار این طراحی لبخند ازطریق پرینت‌های سه بعدی پرینت می شود که به اصطلاح به آن موکاپ گفته می شود.

کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال مدل سازی اگزوکد در تهران | احسان بیرنگ

در داخل دهان بیمار تست می شود اگر بیمار با این روکش و با این اندازه روکش ها و با این لبخند خود حس راحتی و رضایت داشته باشد براساس این روکش‌های سه بعدی طراحی شده در مرحله بعدی به ساخت راهنمای جراحی می پردازیم.

طراحی گاید برای کاشت دندان به روش all on x | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت به روش all on x

در محیط نرم افزار دیگری این روکش‌های زیبایی بیمار را قرار می‌دهیم و براساس راهنمای جراحی یا به اصطالح علمی Guide Surgical سرجیکال گاید طراحی می‌گردد. که در محل دقیق خود در داخل فک براساس روکش های طراحی شده در محیط نرم افزار براساس طراحی سه بعدی لبخند قرار می گیرید.

در این مرحله در طراحی Guide Surgical تعداد ایمپلنت ها که شش واحد هست باتوجه به این که طرح درمان این بیمار ALL ON X هست شش پایه ایمپلنت در فک قرار می گیرد. این ایمپلنت ها در کجای استخوان فک قرار می گیرد؟

 تصویر قرار گرفتن ایمپلنت در استخوان فک | روند درمانی کاشت ایمپلنت به روش all on x توسط دکتر بیرنگ متخصص ایمپلنت

براساس طراحی سه بعدی لبخند که انجام گرفته است در داخل محیط نرم افزار روی محیط نرم افزار قرار می‌گیرد و این شش پایه ایمپلنت طول‌ها و عرض‌های آن و همچنین محل دقیق براساس طراحی لبخند قرار می‌گیرد.

در همین محیط نرم افزار با آن روکش طراحی شده در محیط نرم افزار قبلی کاملاً تنظیم و ست می‌شود و بعد از آن راهنمای جراحی از طریق نرم افزارخروجی گرفته می‌شود و از طریق پرینترهای سه بعدی این Guide Surgical پرینتر گرفته می‌شود و برای بیمار نوبت جراحی قرار می‌گیرد.

مشاوره رایگان کاشت دندان | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت

دوستان عزیز، وقتی شما به مرکز ما مراجعه می‌کنید برای انجام درمان دیجیتال آل آن ایکس اطلاعات یا داده های اولیه که شامل cbct، اسکن داخل دهانی و فتوگرافی از شما گرفته می‌شود وطراحی شما چند روز طول می‌کشد بعد از اینکه طراحی لبخند سه بعدی انجام شد با شما چک می‌کنیم و در صورت تایید طراحی شما نهایی خواهد شد.

بعداز آماده شدن راهنمایا Guide Surgical و همچنین روکش موقت، نوبت جراحی برای شما قرار داده می‌شود و در یک روز وقتی به مرکز ما مراجعه می‌کنید جراحی شما انجام می‌شود تمامی دندان های باقی مانده خارج می‌شود ایمپلنت‌ها قرار داده می‌شود پیوند لثه، پیوند استخوان قرار داده می شود.

همانطور که در شکل ملاحظه می‌فرمایید روکش فوری در همان روز جراحی برای بیمار قرار داده شد ملاحظه می‌فرمایید که در یک روز چنین لبخندی را به شما تحویل می‌دهیم و شما مطب ما را بادندان و بالبخند زیبا ترک می‌کنید حداقل سه ماه با این روکش موقت شما می‌توانید زندگی خود را ادامه دهید از لبخند زدن، غذا جویدن و اعتماد به نفس کامل لذت ببرید.

قرار دادن روکش فوری برای ایمپلنت دیجیتال دندان در یک روز

ما را به دوستان خودتان معرفی کنید دوستانی که واقعا دنبال چنین طرح درمانی می‌گردند. بعداز سه ماه الی شش ماه می‌توانید مراجعه کنید و روکش‌های تمام سرامیک دائمی برای شما که با تکنیک دندان پزشکی دیجتیال برای ما طراحی کنیم و ازطریق دستگاه‌های ملینگ دندان پزشکی روکش را بتراشیم و تنها در یک روز برای شما قرار بدیم و شما مطب مارا ترک کنید.
نکات مهم از زبان دکتر بیرنگ برای انجام درمان ایمپلنت به روش all on x دیجیتال:

سالم بودن شما به لحاظ سیستمیک است اگر مشکل فشار خون، دیابت دارید، باید کنترل شده باشد و به پزشک خودتان مراجعه کنید و برای ما نامه اجازه درمان جراحی تحویل دهید. دوم سیگار نباید بکشید سیگار مانع درمان روکش فوری شما خواهد بود. سوم دارا بودن شرایط کمی و کیفی استخوان خوب چهارم همکاری خوب شما به لحاظ رعایت نکات بهداشتی که ما به شما خواهیم گفت.

شرایط سیستمیک بدنی در زمان کاشت ایمپلنت به روش all on x

مورد پنجم در صورت دارا بودن کیفیت مناسب و کمیت خوب به لحاظ کیفی و کمی اگر استخوان و بافت نرم شما خوب باشد ما درمان دیجیتال آل آن ایکس(all on x) در تنها یک روز برای شما انجام می‌دهیم.

با ما باشید در مرکز فوق تخصصی کاشت دندان در تهران دکتراحسان بیرنگ بامتد روز دنیا در حوزه ایمپلنتولوژی و بهره گیری از تکنیک دیجیتال ایمپلنت دنتیستری، برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با شماره 09101372820 تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی