آیا کاشت ایمپلنت یک روزه واقعیت دارد؟

آیا کاشت دندان یک روزه واقعیت دارد؟
مقالات
بدون دیدگاه

ایمپلنت یک روزه یا همان ایمپلنت فوری از نظر بسیاری از افراد یک درمان غیر ممکن است. ولی با پیشرفت تکنولوژی و تجربه کاشت ایمپلنت از سال ۱۹۵۰ تاکنون فرآیند کاشت ایمپلنت به ۷ الی ۱۰ دقیقه به ازاء کاشت هر واحد ایمپلنت رسیده است. و این یک خبر خوب برای کسانی است که از کاشت دندان و فرآیند درمانی طولانی آن وحشت داشته‌اند.

ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت یک روزه یا تک جلسه‌ای که در جامعه مرسوم شده است در واقع جایگزینی دندان از دست رفته با استفاده از ایمپلنت از جنس تیتانیوم است که به دلیل استفاده از تکنیک دیجیتال ایمپلنتولوژی، نیاز به برش لثه و جراحی پیچیده ندارد و تنها با سوراخ کردن محل دقیق کاشت ایمپلنت می‌توان آن را در مکان درست خود قرار داد و پس از پایان کار بیمار روکش موقت PMMA خود را تحویل می‌گیرد و مطب را ترک می‌کند.

این نوع کاشت ایمپلنت هم اکنون در مرکز فوق تخصصی کاشت ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ در شمال تهران در دسترس می‌باشد و کلیه تجهیزات روز در حوزه ایمپلنت دیجیتال در این مرکز در خدمت همه مراجعه‌کنندگان عزیز است.

کاشت ایمپلنت یک روزه در تهران | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت فوری

تصور کنید شما در یک حادثه رانندگی یا هر حادثه دیگری، دچار مصدومیت از ناحیه دندان‌های جلویی شده‌اید، مثلاً در یک حادثه رانندگی دندان‌های جلویی شما با فرمان اتومبیل برخورد کرده است و دچار شکستگی کامل و خارج شدن دندان شده است.

با توجه به اینکه دندان‌های قدامی در زیبایی چهره و لبخند تاثیر زیادی دارند، زمان برای جراحی و کاشت ایمپلنت به روش سنتی وجود ندارد و این کاشت دندان باید در کمترین زمان ممکن انجام شود به طوریکه اختلالی در زندگی روزمره شما ایجاد نکند.
خبر خوب این است که شما با استفاده از ایمپلنت فوری و استفاده از تکنیک دیجیتال به راحتی در یک جلسه کاشت دندان را انجام می‌دهید و مثل روز اول لبخند زیبای خود را خواهید داشت.
اما سوال اینجاست که چه کسانی شرایط انجام ایمپلنت فوری را دارند و آیا هر شخص کاندید مناسب برای کاشت ایمپلنت فوری است؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

ایمپلنت یک روزه چیست؟

اگر بخواهیم به صورت ساده ایمپلنت یک روزه را تعریف کنیم، یعنی اینکه شما در همان جلسه‌ای که دندان‌های آسیب‌دیده یا خراب خود را از دهان خارج می‌کنید. پس از فرآیند استریل، پایه تیتانیوم در محل دندان خارج شده کاشته می‌شود و پس از آن اقداماتی مثل نصب اباتمنت و در نهایت پروتز آماده شده توسط دستگاه پرینتر سه بعدی روی آن قرار می‌گیرد.

در این حالت زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک و سپس نصب اباتمنت و نصب روکش بعد از دوره نقاهت حذف می‌شود و شما با دندان، محل مطب را ترک خواهید کرد.
در این شرایط اگر بیمار مراقبت‌های لازم پس از کاشت ایمپلنت فوری را انجام دهد، می‌تواند تا حدود ۲۰ سال از این ایمپلنت‌ها استفاده نماید.
به دلیل اینکه ایمپلنت دیجیتال یا همان ایمپلنت فوری نیاز به جراحی و برش لثه ندارد، خونریزی محل کاشت ایمپلنت کمتر از حالت سنتی است و قطعاً مشکلات عفونت و عوارض ناشی از کاشت به مراتب کمتر خواهد بود.

کاشت دندان یک روزه در تهران توسط دکتر بیرنگ یک واقعیت است

در مرکز کاشت ایمپلنت دیجیتال دکتر احسان بیرنگ در تهران با دسترسی به کلیه امکانات لازم جهت کاشت ایمپلنت فوری از قبیل اسکنر داخل دهانی، پرینتر سه بعدی و انواع برندهای مطرح ایمپلنت، در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، صاحب دندان و لبخند زیبا شوید. جهت استعلام قیمت به صفحه قیمت ایمپلنت مراجعه نمایید.

فوق تخصص کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال چگونه در یک روز کاشت ایمپلنت را انجام می‌دهد؟

توجه داشته باشید که کلمه یک روزه یا فوری در کنار کاشت ایمپلنت سنتی که دارای فرآیند طولانی است معنا پیدا می‌کند، اگر شما بیماری باشید که دارای تراکم استخوانی مناسبی در محل کاشت ایمپلنت باشید و نیاز به جراحی سینوس لیفت نداشته باشید به جای صرف زمان طولانی در کاشت ایمپلنت به روش سنتی و طی دوره نقاهت طولانی در یک جلسه به راحتی می‌توانید این فرآیند درمان را طی کنید.

روند درمانی کاشت ایمپلنت فوری

۱- سعی کنید جهت انجام این درمان به مراکز معتبر و مجهز به تکنولوژی دیجیتال مراجعه نمایید.
۲- حتماً در یک جلسه مشاوره اولیه، کلیه شرایط فک و استخوان دهان شما برای کاشت ایمپلنت مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر شرایط کاشت ایمپلنت فوری را داشته باشید دندانپزشک به شما تایید لازم را خواهد داد.
۳- پس از تایید دندانپزشک، شما نیاز به تهیه عکس CBCT دارید که علاوه بر نمایش بافت سخت مثل استخوان و دندان‌ها، بافت نرم و عصب‌های موجود در صورت را نیز نمایش می‌دهد. وجود این اطلاعات جهت مدل‌سازی و کاهش خطای کاشت ایمپلنت دندان الزامی‌است.
پس از انجام معاینات لازم و بررسی عکس CBCT، دندانپزشک برنامه درمانی در زمان لازم جهت کاشت ایمپلنت فوری را بر اساس تعداد واحدهای دندانی تنظیم می‌کند. در روش ایمپلنت دیجیتال، فرآیندهای طراحی ایمپلنت و ساخت راهنمای جراحی و یا همان گاید جراحی قبل از مراجعه شما به مطب شکل می‌گیرد تا در زمان مراجعه به مطب سرعت انجام درمان شما بالا باشد و بتوان در یک جلسه عملیات کاشت را انجام داد.

تهیه عکس CBCT با بهترین اسکنرها برای کاشت ایمپلنت در تهران

کشیدن و خارج کردن دندان‌ها

در صورتی که دندانپزشک تشخیص دهد که دندانی باید از محل خود خارج شود این فرآیند به تشخیص جراح دندانپزشک می‌تواند در ۶ هفته قبل از کاشت ایمپلنت و یا در همان جلسه کاشت، انجام شود.

اقدامات جراحی ایمپلنت فوری

۱- کل فرآیند کاشت ایمپلنت در یک جلسه انجام می‌شود.
۲- کاشت دندان با استفاده از تکنولوژی دیجیتال و بی‌حسی موضعی انجام می‌گردد و نیاز به بیهوشی کامل بیمار نیست، بنابراین شما کمترین میزان درد را احساس خواهید کرد.
۳- اگر شما نیاز به انجام ایمپلنت فول ماس کل فک بالا و یا پایین هستید، دندانپزشک از تکنیک All on x استفاده می‌کند یعنی کل پروتز دندانی را بر پایه ۴ یا ۶ ایمپلنت در طول فک شما انجام می‌دهد که این از مزیت های مرکز ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ می‌باشد.
۴- پس از کاشت ایمپلنت در یک جلسه، پروتزهای موقت که مشابه دندان‌های اصلی شما هستند و از جنس رزین‌های پرمقاومت می‌باشد توسط پرینتر سه بعدی آماده‌سازی می‌شوند و روی اباتمنت نصب می‌شوند و شما مرکز را با دندان زیبا ترک می‌کنید.

انجام معاینات لازم و بررسی عکس CBCT برای کاشت دندان فوری

بهبودی نهایی و نصب پروتز سرامیکی

پس از معاینات لازم و گذشت زمان برای رعایت نکات مراقبتی که در مقالات قبل به آن اشاره کرده‌ایم، پروتز نهایی سرامیکی شما نصب می‌گردد. توجه داشته باشید، بهبود کامل محل کاشت واینتگریشن پایه ایمپلنت و استخوان فک، ارتباط زیادی با مهارت دندانپزشک و متخصص ایمپلنت، نوع برند مصرف شده و رعایت نکات بهداشتی از طرف بیمار دارد، تا نهایتاً نتایج مناسبی برای بیمار ایجاد شود.

نوبت دهی آنلاین ایمپلنت دیجیتال دکتر احسان بیرنگ

جمع بندی:

دندان‌ها نقش مهمی‌در غذا خوردن، جویدن نمایش زیبای لبخند افراد دارند و عدم وجود آنها اثرات منفی زیادی را برای روحیه افراد خواهد داشت و در بعضی موارد جایگاه اجتماعی و شغلی افراد را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.
بنابراین ایمپلنت فوری یکی از راهکارهای موثر در کاشت ایمپلنت در کمترین زمان ممکن با کمترین خونریزی و درد است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم. جهت انجام ایمپلنت دیجیتال یک روز با هر تعداد می‌توانید به مرکز فوق تخصصی دکتر احسان بیرنگ در تهران مراجعه نمایید، حق شما بیماران عزیز در شهرهای کمتر برخوردار از این تکنیک مانند زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایلام، مرودشت، مهاباد و … و نیز می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا از راه دور مشاوره‌های لازم در این خصوص برای شما داده شود.
کلیه فرآیندهای کاشت بر اساس تکنیک‌های All on x, All on 4 و All on 6 ارائه می‌گردد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی