هر آنچه باید در خصوص ایمپلنت های آلمانی بدانید؟!

انواع ایمپلنت المانی و انتخاب بهترین نوع ان در تهران
مقالات
بدون دیدگاه

یکی از مواردی که در مرکز فوق تخصصی ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ در شمال تهران مدنظر قرار می گیرد، تنوع برند مورد استفاده و تنوع قیمت است تا همه اقشار جامعه برحسب توان مالی خود بتوانند از خدمات کاشت ایمپلنت استفاده نمایند.
انتخاب برند مصرفی ایمپلنت بر اساس شرایط اقتصادی بیمار و همچنین تکنیک مورد استفاده آن بر اساس شرایط فکی و استخوانی بیمار متفاوت است. برندهای آلمانی ایمپلنت هم علاوه بر برندهای سوئیسی و برندهای آمریکایی در این مرکز مورد استفاده قرار می گیرد.
وقتی کاشت ایمپلنت توسط یک متخصص ایمپلنت ماهر و دلسوز انجام شود، دندانپزشک بر اساس شرایط اقتصادی و وضع موجود دهان و دندان بیمار، یکی از برندهای کره ای، ایمپلنت سوئیسی، آلمانی یا انواع ایمپلنت آمریکایی را به بیمار پیشنهاد می دهد و نتیجه آن را نیز تضمین می نماید.
آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورها در حوزه تولید ایمپلنت می باشد. در سراسر دنیا کشورهای معتبری نسبت به تولید ایمپلنت های دندانی اقدام نموده اند. کشور آلمان در بین تولیدکنندگان ایمپلنت رتبه چهارم جهانی را دارد. ایمپلنت های آلمانی جزو بهترین ایمپلنت های دندانی هستند و جایگاه خوبی در بین متخصصان کاشت ایمپلنت در جهان دارند.

.

 

ایمپلنت اقساطی در شمال تهران | دکتر احسان بیرنگ

انواع ایمپلنت های آلمانی

ایمپلنت آلمانی انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

  • ایمپلنت بردنت(BREDENT)
  • ایمپلنت دندان ICX
  • ایمپلنت دندانی Bego
  • ایمپلنت آلمانی Xive
  • ایمپلنت دندانی Argon
  • ایمپلنت دندانی Alphatech
  • ایمپلنت دندانی Ankylos
  • ایمپلنت دندانی Medinitika
  • ایمپلنت دندانی Ritter
  • ایمپلنت دندانی Tiologic

ایمپلنت بردنت(BREDENT)

ایمپلنت دندان بردنت،محصول شرکت برجسته Bredent Medical، به دلیل کیفیت برتر و نوآوری‌های علمی خود، به یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در دندانپزشکی تبدیل شده است. این شرکت که از سال 1994 در زمینه تولید تجهیزات دندانپزشکی فعالیت می‌کند، در سال 2004 تولید ایمپلنت‌های دندانی خود را در آلمان آغاز کرد و از آن زمان به یکی از پیشگامان این حوزه تبدیل شده است. ایمپلنت‌های بردنت با سه سطح مجزا طراحی شده‌اند که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. ویژگی هر یک از سطح های این ایمپلنت باعث شده تا ایمپلنت حداکثر تماس با استخوان فک را داشته باشد.

ایمپلنت بردنت(BREDENT)

یکی از ویژگی‌های برجسته ایمپلنت‌های بردنت، کانکشن داخلی Torx با طراحی ستاره‌ای و گوشه‌های گرد است که باعث افزایش سطح تماس و قفل شدگی بهتر بین فیکسچر و اباتمنت می‌شود. این طراحی به کاهش احتمال شل شدن پیچ‌ها کمک کرده و استحکام بیشتری به ایمپلنت می‌بخشد. استفاده از مواد با کیفیت بالا، طراحی‌های نوین و توجه به ایمنی و راحتی بیماران، ایمپلنت‌های بردنت را به یکی از بهترین گزینه‌های درمانی برای بیماران با مشکلات دندانی تبدیل کرده است، به طوری که این ایمپلنت‌ها نرخ موفقیت 99% را به خود اختصاص داده‌اند.

ایمپلنت آلمانی ICX

این برند در سال 1999 وارد بازار دندانپزشکی شد که بعد از 5 سال تحقیق و توسعه توانست محصول خود را روانه بازار پزشکی نماید. تکنولوژی طراحی این نوع برند بر اساس جدیدترین تحقیقات روز دنیا می باشد.

ایمپلنت المانی icx

ایمپلنت دندانی Bego آلمان

ایمپلنت بگو Bego یکی از مشهورترین برندهای مطرح در حوزه ایمپلنت دندانی در کشور آلمان می باشد. آلیاژ مورد استفاده در فیکسچر این نوع ایمپلنت اینتگریشن مناسبی را با لثه و استخوان ایجاد می کند.

در صورت نیاز به پیوند استخوان برای کاشت دندان توسط بهترین پریودنتیست در تهران مقاله مرتبط را مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را بدست آورید.
ایمپلنت های مورد استفاده در برند Bego از جنس زیرکونیوم است که زیبایی خاصی را به بیمار می بخشد. همچنین در مراکزی که کاشت ایمپلنت را به روش دیجیتالی All on 4، All on 6 و ایمپلنت با تکنیک All on X انجام می دهند، استفاده از این برند بسیار پیشنهاد می گردد. از طرفی استفاده از ایمپلنت های شرکت Bego به لحاظ اقتصادی نیز به صرفه می باشد.

ایمپلنت المانی bego

ایمپلنت آلمانی Xive

این برند آلمانی دارای سایزهای متنوع می باشد و از کیفیت مطلوبی برخوردار است ولی به دلیل تحریم های موجود در ایران امکان واردات و استفاده از آن وجود ندارد. بنابراین توصیه به مصرف نمی شود.

ایمپلنت المانی xive

ایمپلنت دندانی Argon یکی از انواع ایمپلنت آلمانی

این نوع ایمپلنت به لحاظ کیفیت مورد تأیید است. ولی چون به لحاظ شکل ساختاری فیکسچر محدودیت استفاده دارد فقط در کاشت دندان های فک پایین مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این نوع ایمپلنت میان رده و متوسط است.

ایمپلنت دندانی Alphatech

این نوع ایمپلنت دندانی از محصولات جدید کشور آلمان است که برای بیمارانی که تراکم کافی استخوان ندارند توصیه می گردد. دلیل آن استفاده از هیدروکسید کلسیم در متریال ساخت این نوع ایمپلنت است. هزینه این نوع ایمپلنت بالا است و می توان جایگزین های بهتری را برای آن در نظر گرفت.

ایمپلنت دندانی Ankylos

این ایمپلنت دندانی جزو برندهای گران قیمت ایمپلنت می باشند و به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران امکان ورود به ایران را ندارند. ولی به لحاظ کیفیت و دوام جزو برندهای مطرح می‌باشند.

ایمپلنت دندانی Medinitika

مدینیتیکا یک ایمپلنت نوظهور است که جزو برندهای میان رده می باشد. شرکت تولیدکننده این ایمپلنت سال ها تجربه همکاری در ساخت قطعات شرکت های استرا و اشترومن را برعهده داشته است و تجربه زیادی را در این حوزه دارد. این برند بیشتر برای جایگزینی دندان های جلویی توصیه می شود. چون پروتز آن از کیفیت مناسبی برخوردار است ولی به لحاظ هزینه کمی از برندهای دیگر گران تر می باشد.

ایمپلنت دندانی Ritter

این برند ایمپلنت به تازگی وارد بازار ایران شده است و جزو برندهای ارزان قیمت محسوب می شود. ولی به دلیل عدم تطابق دریل با ساز فیکسچر و ست جراحی ضعیف، استفاده از آن توصیه نمی گردد.

ایمپلنت دندانی Tiologic

این برند ایمپلنت جزو مدل های رده معمولی از انواع ایمپلنت المانی است و قیمت ارزانی  دارد و معمولا مقرون به صرفه است.

ایمپلنت های آلمانی موجود و مورد تأیید در ایران چیست؟

در ایران ایمپلنت های آلمانی یکی از انتخاب های مناسب جهت جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد که به لحاظ تنوع در قیمت و حفظ کیفیت مورد اعتماد جامعه دندانپزشکی است.
استفاده از متریال های مرغوب تیتانیوم با قابلیت جذب و سازگاری با لثه از دیگر مزایای این نوع ایمپلنت است. به طور کلی از بین برندهای مختلف ایمپلنت های آلمانی 3 برند ICX و Bego و Xive از برندهای مطرح در این حوزه می باشند که مورد استفاده قرار می گیرند. برند ICX به لحاظ قیمت ارزان تر نسبت به 2 برند دیگر مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.
طراحی ایمپلنت های آلمانی، همچنین به روز بودن تکنولوژی ساخت و سازگاری با تکنیک های کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال، از مزایای استفاده از برندهای آلمانی می باشد. داشتن گارانتی ایمپلنت های آلمانی نیز از مزیت های دیگر آن است. به همین دلیل همتراز ایمپلنت های آمریکایی در اروپا مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است.

معایب ایمپلنت های آلمانی

وقتی یک برند مطرح ایمپلنت جزو رتبه اول اروپا و رتبه چهارم جهان باشد جایی برای عیب و ایراد ندارد و حتماً نتیجه خود را پس داده است. از معایب آن می توان به قیمت بیشتر آن نسبت به ایمپلنت های کره ای اشاره کرد.

قیمت ایمپلنت های آلمانی

قیمت این نوع ایمپلنت ها، بر اساس نوع برند مورد استفاده و فراوانی آن متفاوت است و قطعاً نسبت به ایمپلنت های کره ای گران تر و نسبت به ایمپلنت های آمریکایی ارزان تر است و نتایج درمانی آن نیز فوق العاده می باشد. البته قابل ذکر است که قیمت نهایی ایمپلنت علاوه بر نوع برند به شرایط فکی بیمار، جراحی سینوس لیفت در صورت نیاز و یا پیوند استخوان در صورت نیاز بستگی دارد.

برای انجام ایمپلنت عوامل زیادی تاثیر گذار هستند که با مطالعه عوامل تاثیر گذار بر هزینه ایمپلنت از قیمت ایمپلنت در تهران اطلاعات لازم را بدست خواهید اورد.
در انتها به این نکته اشاره می کنیم که چه در شهر تهران و چه در شهرهای مختلف کشور که به لحاظ دسترسی به متخصص ایمپلنت باتجربه و باکیفیت مشکل وجود دارد. استفاده از یک متخصص کاشت ایمپلنت مسلط جزو مهم ترین آیتم ها در رسیدن به نتیجه بهتر درمان است.
شما بیمار عزیز جهت کاشت ایمپلنت در شهر تهران، زاهدان، چابهار، اهواز، آبادان، سیستان و بلوچستان، ایلام و… می توانید جهت مشاوره کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال یا سنتی با دکتر احسان بیرنگ، فوق تخصص ایمپلنت دیجیتال تهران ارتباط برقرار کنید و پس از معاینات حضوری یا از راه دور طرح درمان، تعرفه کاشت ایمپلنت در سال 1403 و روند درمانی خود را دریافت نمائید.

پست های مرتبط

مینی ایمپلنت چیست؟
یکی از انواع ایمپلنت‌های دندانی، مینی ایمپلنت‌ها هستند. در دنیای امروز با پیشرفت فناوری های پزشکی و…
بدون دیدگاه
283

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی