لیفت لثه یا اصلاح لبخند لثه ای با استفاده از تکنولوژی دندانپزشکی دیجیتال در تهران

اصلاح لبخند لثه ای به روش دیجیتال | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت در تهران

شاید شما دوست عزیز از لبخند لثه ای رنج می برید و همواره به دلیل نمایش لثه ها از لبخند زدن زیاد اجتناب می کنید. امروز در این کیس راه درمان این مشکل را به صورت درمان دیجیتال توضیح خواهیم داد.

امروز می‌خواهیم کیس بسیار زیبایی رو برای شما معرفی کنیم. به طور عامیانه به آن لیفت لثه زیبایی با تکنیک دیجیتال می گوییم. در اصل افزایش طول تاج دندان ها به منظور زیبایی و انجام درمان‌های زیبایی مثل کامپوزیت، لمینت و غیره می شود. دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت تهران با شما خواهد بود.

مشاوره رایگان کاشت دندان در تهران

همانطور که در این کیس مشاهده می کنید، خانم جوانی هستند که طول دندان‌های این بیمار عزیزمون کوتاه هست و حین لبخند زدن لثه این بیمارنمایان می‌شود و در اصطلاح لبخند لثه ای دارند. لذا با مراجعه به مرکز فوق تخصصی دکتر بیرنگ و انجام مشاوره درخواست انجام درمان لیفت لثه را داشتند.

یعنی اینکه لثه های این بیمار بالاتر برود که طول دندان‌ها افزایش پیدا کرده حین لبخند زدن و صحبت کردن بتواند نسبت طلایی دندان‌ها و همچنین دندان به لثه برقرار گردد.

به منظور شروع طرح درمان ابتدا داده‌های لازم را جهت مدل سازی دیجیتال استخراج کردیم؛ از جمله: اسکن کردن داخل دهان بیمار با استفاده از اسکنر سه بعدی، فتوگرافی لبخند بیمار، و انجام رادیوگرافی.

سپس در محیط نرم افزار و با استفاده از استانداردهای لازم، دقیقا اندازه دندان‌ها محاسبه شد و پس از آن نسبت طلایی یا Golden Ratio دندان‌ها وهمچنین میزان لازم برداشت لثه‌ها را نیز به دست آوردیم و به طور دقیق لبخند این بیمار را بر اساس استاندارد فرم صورت مدل سازی کردیم.

اصلاح لبخند لثه ای با استفاده از گاید جراحی به روش دیجیتال

پس ازآن یک قطعه ای تحت عنوان شابلون جراحی یا راهنمای جراحی تهیه کردیم که بر اساس آن، دقیقا و بصورت صدم میلیمتری، میزان بافت لثه مورد نیاز از روی دندان برداشته می شود. لذا در زمان جراحی این شابلون جراحی را در داخل دهان بیمار قرار می‌دهیم، روی دندان‌ها و روی لثه و دقیقا برش هلالی بسیار دقیقی که در محیط کامپیوتر طراحی شد.

از مزیت‌های بسیار مهم لیفت لثه یا اصلاح لبخند لثه ای با استفاده از تکنولوژی دندانپزشکی دیجیتال این هست که بیمار بعد از درمان، خودش رو در محیط نرم افزارمشاهده می کند و لبخند خود را پس از مدل سازی دقیق مشاهده می کند.  در نهایت میزان بافت نرم روی دندان حذف شد و بخیه های لازم انجام شد و به دندانپزشک زیبایی جهت انجام درمان زیبایی ارجاع گردید.

اصلاح لبخند لثه ای به روش دیجیتال | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت در تهران

به طور کلی اصلاح لبخند لثه ای به 8 روش مختلف صورت می گیرد که بر اساس وضعیت بیمار و نظر دندانپزشک اجرا خواهد شد.

8 روش اصلاح لبخند لثه ای عبارتند از:

۱.درمان لبخند لثه ای با ایمپلنت متحرک

۲.درمان لبخند لثه ای با پایین آوردن لب

۳.بوتاکس برای بهبود لبخند لثه ای

۴.اصلاح لبخند لثه ای با افزایش طول تاج دندان

۵.درمان لبخند لثه ای با لیزر

۶.ارتودنسی برای اصلاح لبخند لثه ای

۷.کانتورینگ لثه

۸.عمل جراحی لبخند لثه ای

در صورتی‌که شما هم از لبخند لثه ای خود ناراضی هستید، می توانید به مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر احسان بیرنگ مراجعه نمایید و پس از ارائه طرح درمان لازم ، لیفت لثه را در این مرکز انجام دهید. در صورت نداشتن دندان می توانید در این مرکز طراحی لبخند دیجیتال در تهران و ایمپلنت فوری در تهران را با بهترین دستگاه های روز دنیا و بهترین نوع ایمپلنت تجربه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی