چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مقالات
بدون دیدگاه

ایمپلنت دندان، یکی از نیاز های افراد بی دندان خصوصا افراد مسن است که این بی دندانی آنها را دچار مشکل کرده است. و یا استفاده از دندان مصنوعی و خارج کردن و قراردادن های مکرر انها را دچار مشکل کرده است. بهترین راه حل برای رهایی از بی دندانی و دندان مصنوعی در تهران، استفاده از کاشت ایمپلنت و تبدیل دندان مصنوعی به دندان مصنوعی ثابت است .

حال سوال اینجاست که چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟ به گفته دکتر احسان بیرنگ بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران، تعداد ایمپلنت‌های دندانی مورد نیاز اغلب نگرانی بسیاری از بیماران است که از داخل و خارج ایران به ما مراجعه می‌کنند، بنابراین فکر کردیم که ایده خوبی است که یک مقاله در مورد تعداد ایمپلنت‌هایی که ممکن است مورد نیاز باشد بنویسیم و برای شما توضیحات کاملی دهیم.

لازم است بدانید که بدون مراجعه به کلینیک تخصصی کاشت ایمپلنت دکتر بیرنگ و بدون معاینه وضعیت دهان و دندان‌هایتان، نمی‌توان در مورد تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز شما پاسخ قطعی و صد درصدی داد؛ اما در ادامه راهنمایی‌های جامع و کاملی به شما خواهیم کرد تا بتوانید به صورت تقریبی از تعداد ایمپلنت مورد نیاز خود مطلع شوید.

مشاوره رایگان کاشت ایمپلنت در شمال تهران | دکتر احسان بیرنگ

چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

به گفته دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت بدون درد در تهران:

برای بیمارانی که دندان‌هایشان از کار افتاده و خراب شده یا پروتز فلکسی (لثه نرم یا ژله‌ای) دارند، ایمپلنت‌های دندانی گزینه‌ای عالی برای استفاده راحت و بدون درد از دندان‌ها و بازگرداندن لبخند به زندگی آن‌ها است.

هنگامی که دندان‌ها از دهان خارج می‌شوند یا به اصطلاح کشیده می‌شوند، برای جایگزینی آن‌ها، گزینه‌های درمانی مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بسیاری از بیماران از ما می‌پرسند که “برای پل ثابت ایمپلنت یا پروتز ایمپلنت به چند ایمپلنت نیاز دارم؟”

 

گزینه‌های مختلفی برای بیماران ما وجود دارد که به یک قوس کامل از ایمپلنت نیاز دارند و این می‌تواند از 2 ایمپلنت تا حداکثر 8 ایمپلنت متفاوت باشد. مقدار ایمپلنت مورد نیاز برای قوس کامل دندان به چند عامل بستگی دارد:

  • کدام فک تحت درمان است؟
  • مقدار استخوان موجود چقدر است؟
  • وضعیت سیستم عضلانی و جویدن بیمار
  • طراحی پروتز (ثابت یا متحرک)

قبل و بعد از کاشت ایمپلنت قوس کامل دندان

پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت 

واجد شرایط بودن یا نبودن دریافت ایمپلنت دندان تا حد زیادی به تراکم استخوان فک فرد بستگی دارد. از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی به فک متصل هستند، تراکم استخوان کافی برای واجد شرایط بودن برای درمان مورد نیاز است.

در صورتی که فرد از تراکم استخوان کافی برخوردار نباشید، پریودنتیست (متخصص جراح لثه در تهران) برای افزایش مقدار استخوانی که در فک بیمار وجود دارد و برای مهیا کردن بهترین موقعیت مکانی برای کاشت ایمپلنت دندانی از پیوند استخوان استفاده خواهد کرد.

در زیر می توانید نمونه ای از عکس ایمپلنت دندان دوفک را مشاهده کنید.

کیس درمانی ایمپلنت دندان سوییسی اشترومن با فالواپ ۶ ساله با تکنیک دیجیتال
کیس درمانی ایمپلنت دندان سوییسی اشترومن با فالواپ ۶ ساله با تکنیک دیجیتال

آیا تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای هر فک متفاوت است؟

معمولاً تعداد ایده‌آل و مورد نیاز ایمپلنت‌های دندانی به این بستگی دارد که دندان‌ها در فک پایین یا بالا جایگزین می‌شوند. فک پایین و بالا هر دو از نظر تراکم و ثبات استخوان متفاوت هستند و تصمیم گیری در مورد تعداد دندان در نهایت توسط جراح ایمپلنت دندان شما گرفته می‌شود.

معمولاً اگر نیاز به تعویض چندین دندان در فک بالا باشد که اغلب نرم‌تر از فک پایین است، ممکن است به ایمپلنت‌های دندانی بیشتری نیاز باشد. به طور کلی، فک بالا حداقل به چهار ایمپلنت دندان برای پروتز ایمپلنت نیاز دارد و فک پایین می‌تواند حداقل دو ایمپلنت داشته باشد تا یک درمان موفق کاشت دندان برای بیمار انجام شود.

تعداد ایمپلنت لازم برای درمانی موفق

تعداد لازم ایمپلنت برای جاگزینی دندان از دست رفته

تعداد لازم ایمپلنت برای جاگزینی به تعداد دندان از دست رفته بستگی دارد و بر اساس همین موضوع روش‌های کاشت دندان هم متفاوت می‌شود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تعداد لازم ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان از دست رفته

این وضعیت ساده‌ترین حالت کاشت دندان ایمپلنت است؛ چون جایگزینی یک دندان به یک واحد ایمپلنت هم نیاز دارد. در این حالت دکتر احسان بیرنگ در مرکز فوق تخصصی ایمپلنت خود در زعفرانیه، با کاشت ایمپلنت به صورت فوری و دیجیتال، در سریع‌ترین زمان ممکن، بدون درد و حتی یک روز بی‌دندانی کاشت را انجام می‌دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جدیدترین و دقیق‌ترین روش کاشت ایمپلنت و مراحل انجام آن می‌توانید به صفحه «ایمپلنت دیجیتال در تهران» مراجعه کنید.

تعداد لازم ایمپلنت برای جایگزینی 2 دندان از دست رفته

  • ما در کلینیک دندانپزشکی، بسته به وضعیت دقیق شما ممکن است از یک یا دو ایمپلنت دندان استفاده کنیم. اگر نیاز به کاشت دو ایمپلنت داشته باشید، بسیار شبیه به یک ایمپلنت منفرد است؛ اما دوتای آن‌ها در کنار یکدیگر قرار داده می‌شود.
  • در برخی موارد می‌شود که از یک ایمپلنت دندانی استفاده کنیم و یک دندان اضافی از آن را به صورت کنسول استفاده کنیم. هنگام انجام این کار، جراح لثه باید وضعیت قرار گیری دندان‌های نیش شما را در نظر بگیرید تا مطمئن شود که نیروهای نامناسبی روی ایمپلنت وارد نمی‌شوند.

تعداد لازم ایمپلنت برای جایگزینی 2 دندان از دست رفته 

تعداد لازم ایمپلنت برای جایگزینی سه، چهار یا پنج دندان از دست رفته

در این وضعیت هم دو کار می‌توان انجام داد:

  1. دندانپزشک ایمپلنت دندان برای هر یک از دندان‌های از دست رفته یک ایمپلنت قرار می‌دهد که این کار کاملاً بستگی به وضعیت بالینی شما دارد.
  2. گاهی اوقات استخوان کافی برای استفاده از یک ایمپلنت برای هر دندان وجود ندارد، و همچنین انجام هزینه درمان برای بیمار محدود است، در این شرایط متخصص برای مقرون به صرفه شدن هزینه از روش‌های کاشت ایمپلنت به صورت قوس کامل (ایمپلنت all on x) استفاده می‌کند.

تعداد لازم ایمپلنت برای جایگزینی بیش از 5 دندان از دست رفته

در بیماری که بیش از پنج دندان خود را از دست داده است و قصد انجام کاشت دندان به صورت ایمپلنت را دارد، کمی وضعیت پیچیده می‌شود؛ چون عوامل زیادی مانند: میزان هزینه درمان، وضعیت استخوان فک، وضعیت دندان‌های موجود در دهان، توانایی مراقبت و رعایت بهداشت بعد از کاشت باید توسط بیمار و ایمپلنتولوژیست مد نظر قرار گیرد.

همراهان عزیز اگر در مورد پرداخت یک‌جای هزینه‌های درمان خود نگران هستید، می‌توانید از شرایط پرداخت قسطی درمان که دکتر احسان بیرنگ برای بیماران خود قرار داده است استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به «ایمپلنت اقساطی در تهران» مراجعه کنید و یا با شماره‌های مطب تماس بگیرید.

ایمپلنت اقساطی در شمال تهران | دکتر احسان بیرنگ

تعداد ایمپلنت مورد نیاز وقتی که اصلا دندان سالمی ندارید

دکتر احسان بیرنگ بر اساس بررسی کامل تمامی شرایط بیمار در جلسه اولیه درمان، تشخیص می‌دهند که چه نوع روش درمانی برای او از نظر هزینه، حفظ زیبایی و سلامتی بیشتر دهان و همچنین دوام و ماندگاری ایمپلنت مناسب است.

در شرایطی که بیمار به طور کامل هیچ دندانی ندارد، معمولاً دکتر بیرنگ به دلیل بهتر و مقرون به صرفه‌تر بودن کاشت ایمپلنت فول فک بالا و پایین، از روش ایمپلنت all on 4 و یا ایمپلنت all on 6 استفاده می‌کنند. استفاده از چهار یا شش ایمپلنت دندان به متخصص این امکان را می‌دهد که یک پل ایمپلنت دندان ثابت دائمی که روی پایه ایمپلنت‌ها پیچ می‌شوند، داشته باشد.

اما لازم نیست نگران باشید؛ چون پیچ‌های این پل دندانی کاملاً از دید پنهان می‌شوند و مانند دندان طبیعی به نظر می‌رسند. این نوع از ایمپلنت هم توسط بیمار قابل جدا شدن نیست و تنها برای تمیز کردن، نگهداری و مراقبت‌های معمول توسط دندانپزشک متخصص شما قابل جدا شدن است.

تعداد ایمپلنت مورد نیاز وقتی که اصلا دندان سالمی ندارید

جمع بندی

دکتر احسان بیرنگ متخصص کاشت ایمپلنت دندان در زعفرانیه، در این مقاله به این سؤال پرتکرار شما که “چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟” پاسخ دادند. دیدیم که بر اساس موارد زیادی مانند: تعداد دندان‌هایی که از دست داده‌اید، هزینه‌ای که می‌توانید بکنید و میزان تراکم استخوان فک، تعداد دندان مورد نیاز متفاوت است.

برای اینکه بدانید چه تعداد ایمپلنتی برای شما کافی است، با شماره‌های: 02126355429 – 02126355128 – 02126355227 تماس حاصل فرمایید و با مراجعه به مطب تخصصی دکتر بیرنگ از بهترین خدمات درمانی بهره‌مند شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی