انواع ایمپلنت دندانی

انواع ایمپلنت دندان
مقالات
بدون دیدگاه

انواع ایمپلنت‌ دندانی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟کدام یک از انواع ایمپلنت دندانی برای هر فرد بهتر می‌باشد؟ احتمالا این سوالات برای شما هم پیش آمده است. در این مقاله به بررسی انواع ایمپلنت دندان و ویژگی های هر کدام می پردازیم.

مینی ایمپلنت

یکی از انواع ایمپلنت، مینی ایمپلنت است. مینی ایمپلنت چیست و چه زمانی از این نوع کاشت استفاده می‌شود؟]زمانی از نوع مینی ایمپلنت استفاده می‌شود که فضای لازم برای استفاده از ایمپلنت با اندازه دیگر وجود نداشته باشد. از این نوع ایمپلنت برای دندان پیشین کوچک جلویی استفاده می‌کنند. این نوع کاشت سطح کمتری برای جوش خوردن با استخوان فک نیاز دارد. این موارد موجب شده که این نوع از ایمپلنت برای تمامی شرایط مناسب نباشد اما در این نوع نیز آلیاژ تیتانیوم مناسبی به کار برده می‌شود.در این نوع کاشت، جراجی مانند برش در لثه انجام نمی‌شود.

چه زمانی از مینی ایمپلنت به جای ایمپلنت معمولی استفاده می‌شود؟

گاهی قرار دادن ایمپلنت معمولی به جای یک دندان که بسیار کوچک است، فضای مناسبی ندارد. با این شرایط استفاده از مینی ایمپلنت کار را بهتر می‌کند. گاهی به علت لق شدن دندان و یا شل شدن دندان مصنوعی نیز  از این نوع استفاده می‌شود. دندان مصنوعی می‌تواند روی ریشه‌های این نوع کاشت گذاشته شود.

مینی ایمپلنت

ایمپلنت فوری

نوع دیگر ایمپلنت، ایمپلنت فوری است. با ایمپلنت فوری، شما مراحل ایمپلنت و یا کاشت را با سرعت بیشتری طی خواهید کرد. شرایط این نوع کاشت موجب شده که در موارد خاص استفاده شود. در این نوع، بیمار پس از مدتی از عمل جراحی خود می‌تواند از دندان استفاده نماید. این روش ایمپلنت زمانی استفاده می‌شود که فشار زیادی به دندان وارد نشود تا جوش خوردن در فک اتفاق بیفتد.

ایمپلنت دندان چهار عددی(all on four)

روش ایمپلنت چهار عددی برای استحکام بخشیدن به دندان مصنوعی که شل شده باشد مناسب است. در استفاده از این نوع، از چهار  ایمپلنت استفاده می‌شود که در قسمت جلویی فک قرار گرفته می‌شوند. این موضوع برای کسانی که استحکام کافی استخوان ندارند مناسب است. در استفاده از این نوع، از چهار  ایمپلنت استفاده می‌شود که در قسمت جلویی فک قرار گرفته می‌شوند. این موضوع برای کسانی که استحکام کافی استخوان ندارند مناسب است. در صورتی که نیازمند مشاوره در رابطه با ایمپلنت هستید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی شرایط و سوالات خود را مطرح نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی