مزایای کاشت دندان به روش دیجیتال چیست؟

مزایای کاشت دندان به روش دیجیتال چیست؟
مقالات
بدون دیدگاه

کاشت ایمپلنت دیجیتال درتهران، از جمله خدماتی است که در مرکز فوق تخصصی کاشت ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ ارائه می گردد .

ایمپلنت‌ها در اصل پایه‌هایی از جنس تیتانیوم هستند که مانند ریشه دندان عمل می‌کنند و روکش‌های سرامیکی روی آن‌ها قرار می‌گیرند و کاربردی دقیقاً مشابه دندان واقعی را برای بیمار خواهند داشت.قطعاً کاشت دندان به روش ایمپلنت یکی از بهترین تکنیک‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است که این فرآیند به صورت کاشت دندان دیجیتال در شمال تهران در مرکز فوق تخصصی دکتر احسان بیرنگ انجام می‌شود. در ادامه به مزایای ایمپلنت به روش دیجیتال اشاره می‌کنیم.

تماس با دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت در تهران

آیا صرف هزینه بیشتر نسبت به کاشت ایمپلنت به روش سنتی جهت ایمپلنت دیجیتال توجیه دارد؟

به طور کلی فرآیند کاشت هر واحد ایمپلنت به روش سنتی در صورتیکه شرایط استخوانی بیمار مناسب باشد با جراحی و خونریزی محل کاشت ایمپلنت همراه خواهد بود و این فرآیند جراحی زمان‌بر می‌باشد و محل جراحی نیز امکان عفونت و تورم پس از کاشت را خواهد داشت.
تصور کنید شما برای کاشت ایمپلنت دندان‌های فک بالا به مرکز کاشت ایمپلنت مراجعه می‌کنید در صورت استفاده از روش سنتی قطعاً میزان زمان جراحی و ریسک‌های دیگر آن و تحمل درد و خونریزی برای شما بیشتر از حالت دیجیتال خواهد بود. علاوه‌بر این تا زمانی که تورم ناحیه کاشت به وضعیت مناسب برنگردد، امکان سوار کردن پروتز سرامیکی امکان‌پذیر نیست و باید شرایط بی‌دندانی را تحمل نمایید.

 

به گفته دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت در شمال تهران:

با استفاده از ایمپلنت دیجیتال شما می‌توانید با کمترین میزان جراحی، کمتر شدن ریسک عفونت و تورم و در طی یک جلسه و صرف حداکثر ۱۰ دقیقه برای کاشت هر واحد در پایان زمان جراحی، پروتزهای موقت PMMA را که از جنس رزین‌های پر مقاومت هستند را دریافت کنید و با دندان مطب ما را ترک نمایید.

توجه داشته باشید که با توجه به دیجیتالی بودن این فرآیند اطلاعات پروتز دندانی شما در سیستم‌های مطب ما ذخیره می‌شود. در صورتیکه به هر دلیل این پروتزها شکست یا هر مشکلی ایجاد شد تنها با یک تلفن می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن آن را مجدداً دریافت نمایید.
یکی از مزایای ایمپلنت دیجیتال در مرکز فوق تخصصی ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ، مجهز بودن این مرکز به آخرین تجهیزات اسکنر داخل دهانی، پرینتر سه بعدی و نرم‌افزارهای روز دنیا در حوزه طراحی می‌باشد که سرعت و کیفیت خدمات در این مرکز را نسبت به دیگر مراکز افزایش داده است. شما می‌توانید جهت مشاوره در خصوص کاشت ایمپلنت دندان به روش دیجیتال در مطب دکتر احسان بیرنگ در شمال تهران با ما در ارتباط باشید.

ایمپلنت دیجیتال دندان در زعفرانیه تهران | دکتر احسان بیرنگ

ایمپلنت دیجیتال یا همان جدیدترین تکنولوژی کاشت ایمپلنت دندانی

در ابتدای کار باید توجه داشت که مزایای ایمپلنت سنتی و ایمپلنت دیجیتال به لحاظ نتیجه درمان در هر ۲ حالت یکسان است. ولی به دلیل مزایایی که در بالا ذکر شد ایمپلنت دیجیتال محبوبیتی بیشتر از ایمپلنت سنتی دارد.
در ایمپلنت دیجیتال در محل کاشت دندان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که میزان درک بیمار از درد را کاهش می‌دهد ولی در حالت سنتی به دلیل فشار بر استخوان و جراحی وسیع‌تر نسبت به حالت دیجیتال، درد ناشی از کاشت ایمپلنت بیشتر خواهد بود.
طول مدت کاشت هر واحد ایمپلنت به روش دیجیتال در حدود ۱۰ دقیقه به ازاء هر واحد می‌باشد ولی در حالت عادی این زمان ۳ الی ۴ برابر حالت دیجیتال خواهد بود که همین افزایش طول زمان کاشت ایمپلنت برای بسیاری از افراد قابل تحمل نخواهد بود.
از مهم‌ترین موارد در کاشت ایمپلنت دیجیتال، مدت زمان بهبود ناحیه کاشت است که در حالت دیجیتال بین ۵ الی ۷ روز طول می‌کشد ولی در حالت سنتی بعضاً تا ۴ ماه هم به طول می‌انجامد.
بنابراین قطعاً برای بیمارانی که نسبت به کاشت ایمپلنت در دندان‌های جلویی خود اقدام می‌کنند و تحمل بی‌دندانی را ندارند و بعضاً جایگاه اجتماعی آن‌ها به خطر می‌افتد، توصیه می‌شود از ایمپلنت دیجیتال استفاده نمایند.
با توجه به حجم کم برش و جراحی در حالت ایمپلنت دیجیتال، خونریزی در محل کاشت ایمپلنت بسیار کمتر از حالت سنتی خواهد بود و‌ بهبود ناحیه کاشت نیز راحت‌تر و در مدت زمان کمتر اتفاق می‌افتد.
با توجه به تکنیک ایمپلنت دیجیتال و استفاده از راهنمای جراحی یا همان گاید جراحی، قطعاً استخوان و لثه بیمار دچار کمترین آسیب‌دیدگی و خطای درمانی خواهد بود که این نکته بسیار مهمی خواهد بود.

مزایای کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال در تهران توسط دکتر احسان بیرنگ

مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال در مرکز دکتر بیرنگ در شمال تهران

۱- اسکن داخل دهانی بیمار و استخراج دیتای کامل دندان‌ها
۲- طراحی جانمایی ایملپنت‌ها با استفاده از نرم‌افزار EXOCAD
۳- طراحی گاید جراحی با استفاده از نتایج طراحی و سی‌تی اسکن بیمار CBCT
۴- استفاده از بی‌حسی موضعی در ناحیه کاشت
۵- خالی کردن جای ریشه دندان، با استفاده از دریل دندانپزشکی و راهنمای جراحی به لحاظ مکان کاشت
۶- قرار دادن ایمپلنت در مکان مورد نظر
۷- اضافه کرد پودر استخوان در اطراف محل کاشت جهت مقاومت بیشتر
۸- کار گذاشتن اباتمنت یا پایه تاج ایمپلنت
۹- قرار دادن تاج دندانی موقت پرینت شده PMMA

میزان درد در جراحی ایمپلنت چقدر است؟

در حالت سنتی با توجه به عدم وجود اطلاعات دقیق باید محل کاشت ایمپلنت به صورت کامل جراحی شود و سپس بخیه زده شود ولی در حالت دیجیتال جراحی وجود ندارد و محل دقیق کاشت ایمپلنت با استفاده از گاید جراحی به راحتی و با کمترین برش و کمترین درد این فرآیند انجام خواهد شد. پس درد در حالت دیجیتال به مراتب کمتر از حالت سنتی خواهد بود.

نوبت دهی آنلاین ایملنت دیجیتال دکتر احسان بیرنگ

ایمپلنت دیجیتال با دندان مصنوعی چه تفاوتی دارد؟

امروزه با توجه به نگرش و اطلاعات افراد جامعه، با استقبال از کاشت ایمپلنت در مناطق بی‌دندانی نسبت به بریج یا همان دندان مصنوعی بیشتر است. قرار دادن دندان مصنوعی، اغلب نیاز به تراش دندان‌های مجاور دارد که حامی دندان مصنوعی می‌باشد، از طرفی دندان‌های مصنوعی حس خوشایندی را به بیمار ارائه نمی‌کند و بعضاً ایجاد تهوع و استفراغ می‌کنند.

همچنین در بعضی از موارد به لحاظ استفاده از اجزای فلزی به‌کار رفته در دندان مصنوعی حساسیت‌های درمانی نیز ایجاد می‌شود. همچنین نیتریل استفاده شده در ساخت دندان مصنوعی نیز امکان ایجاد حساسیت را ایجاد خواهد کرد.
دندان‌های مصنوعی بر اثر جا‌‌به‌جایی دندان‌های کناری و تحلیل لثه و تغییر فرم استخوان‌ها هر چند وقت یک‌بار نیاز به تغییر و ساخت وجود دارند ولی ایمپلنت‌ها همواره در فک ثابت هستند و بدون لغزش هستند و حس خوشایندی در زمان صحبت کردن و غذا خوردن خواهند داشت.
بنابراین پیشنهاد ما به شما برای جایگزینی محل‌های بی‌دندانی استفاده از معجزه دندانپزشکی یعنی ایمپلنت است و خصوصاً ایمپلنت دیجیتال به لحاظ مشخصات ویژه و برتر نسبت به حالت سنتی‌.

مزیت‌های‌ مهم ایمپلنت دیجیتال

۱- اعمال فشار کم به لثه
۲- کاهش چشم‌گیر درد و خونریزی
۳- کاهش زمان کاشت
۴- محافظت لثه و استخوان محل کاشت
۵- افزایش دقت در کاشت ایمپلنت
۶- قرار دادن سریع پروتز موقت در یک یا دو جلسه پس از کاشت
۷- کاهش دوران نقاهت به ۷ روز
اگر شما هم به دنبال بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در شمال تهران هستید و ایمپلنت دیجیتال را به عنوان درمان نهایی خود استفاده نموده‌اید، می‌توانید به مرکز فوق تخصصی ایمپلنت دکتر احسان بیرنگ در زعفرانیه مراجعه نمایید و پس از معاینه و طرح درمان، نسبت به انجام آن با بهترین کیفیت اقدام نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی