جراحی لثه با لیزر (LPT)

جراحی لثه با لیزر (LPT)
مقالات
بدون دیدگاه

جراحی لثه با لیزر (LPT) به گفته دکتر احسان بیرنگ بهترین پریودنتیست (متخصص جراح لثه) تهران، یک روش درمانی بدون نیاز به جراحی‌های دردناک و تأیید شده توسط FDA، برای درمان بیماری‌های لثه است. درمان لثه با لیزر دارای مزایای عمده‌ی بهداشتی و درمانی است؛ علاوه بر آن یک گزینه موثر و کم تهاجمی برای جراحی لثه است.

در جراحی لثه با لیزر که یکی از جدیدترین روش‌های جراحی لثه و بازسازی استخوان است؛ جراح با کمک پرتوی لیزر، عفونت‌های زیر لثه بیمار را از بین می‌برد. لثه با این روش که جایگزین مناسبی برای جراحی لثه با روش سنتی است، پاکسازی می‌شود.پس به طور کلی این روش از انرژی لیزر برای بهبود سلامت لثه و بافت‌های دهان استفاده می‌کند.

جراحی لثه با لیزر به عنوان جایگزینی برای روش‌های جراحی سنتی (چاقوی جراحی و بخیه) استفاده می‌شود و برای درمان بیماری‌های لثه مانند: التهاب، ناراحتی و خونریزی لثه و حتی برای جراحی‌های پیوند لثه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب می‌خواهیم به توضیح و معرفی جراحی لثه با لیزر بپردازیم و اینکه چگونه از بین بردن بافت لثه‌ی آسیب دیده با ظرافت و دقت زیاد، بر سلامت دهان و دندان و سلامت کلی شما تأثیر مثبت می گذارد.

جراحی لثه با دستگاه پیزوسرجری توسط دکتر احسان بیرنگ در تهران

جراحی لثه با لیزر (LPT) چیست؟

لیزر درمانی لثه (Laser Periodontal Therapy یا LPT) یک روش جدید و البته بدون درد در دندانپزشکی به حساب می‌آید. بیشتر بیماران نیازمند به خدمات دندانپزشکی از دردهای مربوط به جراحی و کارهای دندانپزشکی ترس دارند و ترجیح می‌دهند به جای بی‌حسی، با وجود عوارض احتمالی، بیهوش شوند تا دردی احساس نکنند.

خبر خوب برای کسانی که از دردهای دندانپزشکی فراری هستند، استفاده از روش لیزر است که حتی نیاز به بیهوشی هم ندارد. دکتر احسان بیرنگ بهترین متخصص جراحی لثه (پریودنتیست) در تهران با تیم حرفه ای خود در محیطی آرام با دستگاه های پیشرفته روز دنیا، جراحی لثه با لیز را برای شما انجام خواهند داد. ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که کلیه مراحل جراحی شما بدون درد و به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

در این روش، یک لیزر با طول موج خاص برای انجام عملیات درمانی بر روی لثه و بافت‌های دهان استفاده می‌شود و انجام عملیات بدون برش اجرا می‌شود. از جمله مزایای درمان لثه با لیزر می‌توان به کاهش خونریزی، کمترین درد و سریع‌ترین زمان بهبودی پس از عمل اشاره کرد. همچنین، لیزرها بهبود سلامت بافت‌های لثه را تحریک می‌کنند و ماندگاری نتایج را تضمین می‌کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که هر درمان ممکن است نیازهای خاصی داشته باشد و مشاوره با یک دندانپزشک متخصص جراح لثه در این زمینه اهمیت زیادی دارد. برای دریافت نوبت و انجام معاینات اولیه با مجرب‌ترین متخصص طراحی دیجیتال دندان در زعفرانیه به شماره‌های موجود در صفحه تماس با ما سایت رجوع کنید.

دستگاه لیزر چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لیزر توسط برنامه‌های رایانه‌ای کاملا پیشرفته با طول موج خاصی کنترل و هدایت می‌شود. این دستگاه لیزر با سرعت و دقت زیاد و بدون هیچ‌گونه خطا، لرزش، درد و حتی عوارض بعد از بیهوشی، مینا و بافت دندان را از همه زاویه‌های مورد نیاز کنار می‌زند. سرعت و دقت لیزر به قدری بالا است که دندانپزشک متخصص جراحی با لیزر می تواند در یک جلسه به راحتی تعداد زیادی عمل بافت نرم و سخت را با هم و بدون هیچ احساس درد و بیهوشی انجام دهد.

لیزر درمانی لثه (Laser Periodontal Therapy یا LPT)

چه موقع بیمار باید جراحی لثه انجام دهد؟

معمولا زمینه‌های ژنتیکی و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باعث تجمع بیش از حد باکتری و ایجاد پلاک در دندان‌ها و لثه می‌شود. چون سیستم دفاعی بدن قادر نیست عفونت‌های ایجاد شده توسط باکتری‌ها را از بین ببرد؛ اگر این پلاک‌ها با روش‌های تخصصی دندانپزشکی مانند: جرم گیری از روی دندان و لثه برداشته نشود، دندان‌ها را پوسیده می‌کند و باعث بیماری‌های لثه می‌شود. پریودنتیست برای خارج کردن پلاک‌ها، باکتری‌ها و درمان بیماری‌های لثه از جراحی لثه استفاده می‌کند.

انواع جراحی لثه

گفتیم که متخصص جراحی لثه برای خارج کردن پلاک‌ها، درمان انواع بیماری‌های لثه و برای انجام بعضی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی مانند: عمل لیفت لثه از جراحی لثه استفاده می‌کند. او می‌تواند برای انجام جراحی لثه از دو روش قدیمی (سنتی) و لیزر استفاده کند که در ادامه در مورد این دو روش جراحی لثه صحبت خواهیم کرد.

جراحی لثه به روش سنتی

در جراحی لثه به روش سنتی، متخصص جراحی لثه ابتدا باکتری‌ها و پلاک‌ها را خارج می‌کند. بعد از آن بخش‌های آسیب دیده لثه را ترمیم و یا حذف می‌کند. ممکن است آسیب به حدی زیاد باشد که فرد در هنگام جراحی، پیوند لثه و یا پیوند استخوان نیاز داشته باشد. پیوند لثه با برداشتن نمونه‌ایی از سقف دندان و قرار دادن آن در کنار لثه (در اطراف دندان) انجام می‌شود.

در روش سنتی جراحی لثه به دلیل استفاده از تیغ جراحی و بخیه کردن لثه، این عمل با خونریزی و درد زیادی همراه است. برش و بخیه، مدت زمان جراحی و بعد از آن مدت زمان بهبودی را هم طولانی‌تر می‌کند که این موضوع برای بیماران بسیار ناراحت کننده و ترسناک است.

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر دارای مزایای عمده‌ی بهداشتی و درمانی است. جراح لثه با استفاده از لیزر، باکتری‌های داخل دهان را که می‌توانند برای سلامت دهان و دندان مضر باشد را از بین می‌برد و باعث بهبودی و سلامت دهان و دندان بیمار مبتلا به بیماری لثه می‌شود. همچنین، به دلیل اینکه سلامت دهان و دندان هر فردی تاثیر گذار بر سلامت کلی بدن آن فرد است، با استفاده از این جراحی می‌توانید سلامت کلی خود را نیز تضمین کنید.

انواع روش‌های جراحی لثه

بهبودی بعد از جراحی لثه با لیزر چقدر طول می‌کشد؟

به گفته دکتر بیرنگ متخصص ایمپلنت فوری در شمال تهران:

بهبودی بعد از جراحی لثه با لیزر به عوامل مختلفی مانند: نوع جراحی، وخامت مشکلات لثه، ویژگی‌های بیمار و پیروی از دستورات دندانپزشک بستگی دارد. با این حال، مزیت اصلی جراحی لثه با لیزر نسبت به روش‌های سنتی در این است که بهبودی پس از عمل معمولاً سریع‌تر است.

به طور کلی، بیماران مراجعه کننده به کلینیک تخصصی دکتر بیرنگ، پس از جراحی لثه با لیزر، معمولاً در یک تا دو هفته بهبود قابل توجهی را تجربه می‌کنند. این به معنای کاهش درد، خونریزی، و التهاب در منطقه جراحی است. در صورتی که جراحی نیاز به پیوند لثه داشته باشد، ممکن است زمان بهبودی کمی بیشتر باشد.

به هر حال، بهبودی نهایی ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد. مراقبت دقیق از دهان و لثه پس از جراحی، شامل شستشوی دهان و پیروی از دستورات دندانپزشک متخصص، نقش مهمی در بهبودی سریع و موثر ایفا می‌کند. بنابراین، همیشه مهم است که دستورات و نکات پس از جراحی که توسط جراح شما داده شده است را رعایت کنید.

آیا جراحی لثه با لیزر دردناک است؟

بیماران هنگام جراحی لثه با لیزر معمولاً درد کمتری از روش‌های سنتی جراحی لثه گزارش می‌کنند؛ اما با این حال میزان درد و ناراحتی پس از جراحی لثه با لیزر می‌تواند بستگی به چندین عامل مهم، مانند عوامل زیر داشته باشد:

  • نوع جراحی: مراحل و نوع جراحی لثه می‌تواند تأثیر زیادی در میزان درد داشته باشد. به طور معمول، جراحی‌های کوچک‌تر و سطحی، کمترین درد را ایجاد می‌کنند.
  • درجه حساسیت شخصی: واکنش هر فرد به درد ممکن است متفاوت باشد. برخی افراد ممکن است درد و ناراحتی کمتری احساس کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به شدت به درد واکنش نشان دهند.
  • میزان تجربه و مهارت پریودنتیست: تجربه و مهارت جراح لثه در انجام جراحی می‌تواند به کاهش میزان درد و ناراحتی پس از عمل کمک کند.

به طور کلی دندانپزشک متخصص می‌تواند شما را در مورد چگونگی کاهش درد پس از جراحی لثه با لیزر راهنمایی کند. راهنمایی‌هایی مانند: استفاده از داروها برای کاهش درد و ناراحتی و همچنین ارائه نکاتی برای مراقبت‌های پس از عمل. در صورتی که نیازمند مشاوره تخصصی دندانپزشکی هستید با شماره های: 02126355429 – 02126355128 – 02126355227 در تماس باشید.

آیا جراحی لثه با لیزر دردناک است؟

آیا جراحی لثه با لیزر برای همه مناسب است؟

جراحی لثه با لیزر برای بسیاری از افراد مناسب است؛ اما برای همه مناسب نیست. این روش درمانی در برخی موارد و برای برخی مشکلات لثه بهترین گزینه است، ولی برای موارد دیگر ممکن است مناسب نباشد.

مواردی که جراحی لثه با لیزر می‌تواند مناسب باشد:

  • درمان التهاب لثه، پریودنتیت و سایر مشکلات لثه
  • پیوند لثه برای جایگزینی بافت لثه در نقاط کمیاب یا جهت بهبود ظاهر آن
  • برای افرادی که دچار مشکل در انعقاد خون یا دستگاه ایمنی ضعیف‌تری هستند

مواردی که جراحی لثه با لیزر ممکن است مناسب نباشد:

  • بیماری لثه به حدی پیشرفته کرده که نیاز به روش‌های جراحی سنتی است.
  •  سرطان دهان، وجود توده‌های خونریزی‌کننده یا غیرعادی در دهان
  • برخی از حالت‌های پزشکی مانند دیابت نیازمند نظارت ویژه هستند و ممکن است جراحی لثه با لیزر برای آنها مناسب نباشد.

همیشه مهم است که با پزشک یا دندانپزشک متخصص خود مشورت کنید تا بررسی کامل شوید و بهترین روش درمانی برای شما تعیین شود. قطعا او می‌تواند وضعیت دقیق شما را ارزیابی کند و شما را راهنمایی کند که متوجه شوید آیا جراحی لثه با لیزر برای شرایط شما مناسب است یا خیر.

همراهان عزیز، دکتر احسان بیرنگ علاوه بر جراحی لثه، انواع خدمات تخصصی ایمپلنت دندان (کاشت دندان مصنوعی) را با جدیدترین متدهای روز دنیا از جمله: ایمپلنت all on x ( ایمپلنت all on 4، ایمپلنت all on 6) در کلینیک فوق تخصصی خود به صورت نقد و اقساط، خدمت شما ارائه می‌کنند. برای اطلاع بیشتر از قیمت و نحوه پرداخت هزینه‌های درمان به صفحات (ایمپلنت اقساطی) و (قیمت ایمپلنت) رجوع کنید.

مشاوره رایگان برای جراحی لثه و کاشت ایمپلنت در تهران | دکتر احسان بیرنگ

انجام جراحی لثه با استفاده از لیزر چه مزایا و معایبی دارد؟

جراحی لثه به وسیله لیزر مانند هر روش درمانی دیگری مزایا و معایب خاصی خود را دارد. با توجه به مزایا و معایب مطرح شده، مشورت با پزشک یا دندانپزشک متخصص، برای تعیین بهترین روش درمانی برای شما بسیار حیاتی است. در زیر به برخی از این موارد اشاره کرده‌ایم.

مزایا جراحی لثه با لیزر

به هر حال، برای بیماران، جراحی لثه با لیزر مزایای بسیاری دارد. این روش بی درد و بدون نیاز به بی حسی انجام می‌شود، همچنین خونریزی پس از عمل نیز وجود ندارد. زمان درمان و تعداد جلسات کمتری نیاز دارد، بنابراین به لحاظ مالی نیز صرفه اقتصادی خوبی دارد. بنابراین، در مقایسه با جراحی‌های سنتی، بسیاری از بیماران این روش را ترجیح می‌دهند.

جراحی لثه با لیزر، آری یا خیر؟

جراحی لثه با لیزر که در این مطلب از سایت دکتر بیرنگ متخصص  کاشت دندان تهران به‌ طور کامل به آن پرداختیم؛ یک روش پیشرفته در درمان مشکلات لثه است که مزایا و معایب خاص خود را دارد. یکی از اصلی‌ترین مزایای این روش، کاهش درد و ناراحتی پس از جراحی است. با استفاده از لیزر، خونریزی کمتر و در نتیجه بهبود سریع‌تری در درمان انتظار می‌رود. علاوه بر این، این روش کمترین نیاز به بخیه را دارد، که به معانی کاهش زمان و مخاطرات مربوط به بخیه‌ها می‌شود.

این جراحی معمولاً بدون نیاز به بی حسی انجام می‌شود، که این نکته نیز برای بسیاری از بیماران جذابیت دارد. از سوی دیگر، جراحی لثه با لیزر هزینه بالاتری نسبت به روش‌های سنتی دارد. دلیل این افزایش هزینه، استفاده از دستگاه‌های پرهزینه لیزر و نیاز به تجربه و تخصص دندانپزشکان ماهر است که بتوانند به‌خوبی از دستگاه لیزر استفاده کنند.

در نهایت، بیماران باید با مشورت و توجیه دقیق پزشک، بین مزایا و هزینه‌های این روش تصمیم‌گیری کنند تا بهترین درمان برای مشکلات لثه‌شان را انتخاب کنند. در صورتی که برای درمان مشکلات لثه خود بین روش جراحی سنتی و لیزر مردد هستید،‌حتما با شماره: 09101372820  تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌های رایگان متخصصین کلینیک دکتر بیرنگ بهره‌مند شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات تازه
خدمات تخصصی