روش انجام ایمپلنت دیجیتال

روش انجام ایمپلنت دیجیتال | دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت دیجیتال
0
مقالات بلاگ
بدون دیدگاه

سلام با کلیپی در ارتباط با ایمپلنت دیجیتال در خدمت شما دوستان عزیزم هستم. در کلیپ قبلی ایمپلنت دندان عادی را کاملاً توضیح دادیم و متوجه شدیم که ایمپلنت عادی چیست؟ بنابراین امروز به سراغ ایمپلنت دیجیتال دندان چیست، می‌رویم. ببینید دوستان عزیز همان‌طور که پیش از این گفتم ما یک رادیوگرافی سی بی سی تی (cbct) از فک داشتیم. اگر ما بخواهیم ایمپلنت دیجیتال کار کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟!

 

ما برای اینکه بتوانیم یک ایمپلنت‌گذاری دقیق در نواحی درست انجام دهیم؛ به جای استفاده از کیت‌های ایمپلنت عادی که این دو تا هست؛ از کیت‌های ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌کنیم. همان‌طور که می‌بینید کیت‌های ایمپلنت دیجیتال بعضاً قطعات بیشتری دارند؛ توالی دریل‌ها نیز بیشتر است. در نتیجه دقت نظر بیشتری لازم دارند؛ حتی شکل و شمایل این دریل‌ها با دریل‌های کیت‌های عادی متفاوت است. حالا این‌ها کجا کاربرد دارد ما با استفاده از راهنماهای جراحی که این‌ها هستند و اصطلاحاً به آن سرجیکال‌گاید (Surgical guide) می‌گوییم؛ در انگلیسی به معنای راهنمای جراحی است. اما ما در کار خودمان اصطلاح علمی آن یعنی سرجیکال‌گاید را به کار می‌بریم. ما با استفاده از این سرجیکال‌گاید هایی که تهیه می‌کنیم و در ادامه در کلیپ‌های بعدی خدمتتان عرض می‌کنم که از چه طریقی آماده‌سازی می‌شود. ما مبادرت به ایمپلنت‌گذاری می‌کنیم.

مشاوره دندانپزشکی در تهران،‌دکتر بیرنگ

یعنی زمانی که راهنمای جراحی آماده شد؛ این را که مثل یک شابلون در کارهای هندسی است روی فک بیمار قرار می‌دهیم؛ ببینید الان با استفاده از دریل‌های ‌دیجیتال ما می‌دانیم که دقیقاً کدام نواحی را می‌بایست دریل کرد و استخوان فک را بتراشیم و آماده‌سازی کنیم. در نتیجه دست ما از لحاظ چهار بعدی دقت کافی را خواهد داشت و با حداکثر دقت می‌توانیم این آماده‌سازی را انجام دهیم؛ یعنی چه؟ یعنی همان‌طور که مستحضر هستید این دریل بنده از داخل یک اسلیو از داخل یک استوانه‌ای که ابتدا و انتهای آن خالی است رد می‌شود. ببینید به این صورت و در نتیجه اجازه‌ی خطا رفتن ندارد؛ کاملاً دقیق و به‌صورت کامپیوتری و محاسبه‌شده در داخل این اسلیو می‌رود. ایمپلنت از این‌طرف وارد استخوان می‌شود و بسیار دقیق استخوان فک را آماده می‌کند. اما دوستان این‌ها مستلزم این است که دقیقاً ما تمام مراحل را درست طی کنیم. این راهنمای جراحی‌مان را درست طراحی کنیم و درست بسازیم؛ با ماده‌ی درست که تغییر ابعادی ندهد. پس اگر بپرسند که آیا ایمپلنت دیجیتال می‌تواند دارای خطا باشد؟ بله خطاهای بسیار فاحشی می‌تواند داشته باشد؛ اما اگر درست انجام شود؛ با دقت بالا و اصول دقیق مهندسی و پزشکی بسیار دقیق خواهد بود. در صورت نیاز به مشاوره در حوزه کاشت  دندان  تهران  به روش ایمپلنت دیجیتال می توانید با ما با شماره 09101372820 در تماس باشید.

پست های مرتبط

متخصص ایمپلنت دندان تهران | دکتر احسان بیرنگ
دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت درتهران می‌باشد که قادر به انجام تمامی روش های زیبایی لبخند از…
بدون دیدگاه
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست